RX 570 UV stabil değil

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
RX 570 ekran kartıma undervolt yaptığım zaman sıcaklıkta bariz azalma oluyor. Fakat yaklaşık 30 dakika sonra oyun donuyor ve kapanıyor. Monitör siyah ekran oluyor. Ya da monitör kapanıp açılıyor. Önceden ekran kartımda arıza olabileceğini düşündüm fakat undervolttan olabileceğini düşündüğüm için aynı oyunları uzun süre oynadığımda hiçbir kapanma, donma gibi durumlarla karşılaşmadım. Fakat undervolt yapmadığım zaman kart 80 dereceye kadar çıkıyor hatta geçiyor bile. Daha demin GTA 5 açıp denedim ve 80 dereceye kısa süre içerisinde çıktı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

80 derece ve üzerine çıkıyor ise kasa içi havalandırma 1. şüpheli.

Kasanın yan kapağını çıkarın, öyle deneyin. Sıcaklık düşüyorsa kasa içi havalandırma kötü demektir.

Öte yandan V artırmanız lazım. Gıdım gıdım artırıp uygun noktayı bulun. Biraz uğraştıracaktır ama değer.

80 derece ve üzerine çıkıyor ise kasa içi havalandırma 1. şüpheli.

Kasanın yan kapağını çıkarın, öyle deneyin. Sıcaklık düşüyorsa kasa içi havalandırma kötü demektir.

Öte yandan V artırmanız lazım. Gıdım gıdım artırıp uygun noktayı bulun. Biraz uğraştıracaktır ama değer.
Zaten kasa kapağı açık çıkıyor o dereceye.
Daha fazla voltaj verin. Çok düşürmüş olabilirsiniz. Ekran görüntüsü atabilir misiniz undervolt ayarlarının ve ekran kartı modelinizi söyleyebilir misiniz?
Sizin bana gönderdiğiniz konudaki voltaj değerlerini yapmıştım.

Geri
Yukarı