Çözüldü RX 570 Valorant FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aliexe

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, 2 gün önce bilgisayara format attım. Atmadan önce Valorant gayet sağlam bir şekilde çalışıyordu. FPS düşmesi falan olmuyordu fakat oyunu indirdikten sonra 150-200 FPS almama rağmen oyunum çok takılıyor.

Donanım:

Ekran kartı: RX570.

İşlemci: Ryzen 5 1600.

Anakart: A320M.

RAM: 8 GB bilmediğim marka bir RAM.

Sanırım bu kadar ve ilk konu açışım, yanlış bir şey yazdıysam kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de son sürüm sonrası bugün öyle oldu. Önceki sürüme geçtim hatta DDU ile tekrar sıfırladım driveri ama düzelmedi sorunum GPU kullanımı aniden düşüyor FPS 1'e bile düşüyor anlayamadım bir sorum var masaüstünde fareniz falan takılıyor mu veya diğer oyunlarda yine aynı sorun yaşıyor musunuz? Veya sadece Valorant'ta mı?

Benim de son sürüm sonrası bugün öyle oldu. Önceki sürüme geçtim hatta DDU ile tekrar sıfırladım driveri ama düzelmedi sorunum GPU kullanımı aniden düşüyor FPS 1'e bile düşüyor anlayamadım bir sorum var masaüstünde fareniz falan takılıyor mu veya diğer oyunlarda yine aynı sorun yaşıyor musunuz? Veya sadece Valorant'ta mı?
yani driver indirmemiştim indirdim fakat hala aynı şey oluyor diğer oyunlardada oluyor evet.
Radeon Software son sürüm kullanıyorsan, önceki sürüme geri geç.

Daha yeni yukledim onceki surumude denedim aynı şey devam ediyor.
Sürücüler güncel mi?

Evet guncel.

DDU ile sürücünü kaldır. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

WHQL sürücüyü yeniden kur ve sonuçları bildir.

Çok teşekkür ederim. Yani neredeyse düzeldi gibi. Oyunda optimizasyon sorunu var az, drop giriyor bunu yayıncılar da soyluyor. Tekrardan çok sağ ol çok az bir şey kaldı. Yani 1 haftadır uğraşıyorum, teşekkür ederim.

Geri
Yukarı