RX 550 Valorant FPS düşmesi

PSA|MSA

Femtopat
Sistemim:
P7H55M lx anakart (win10)
RX550 2 GB 64 Bit.
4 GB RAM 1333MHz.
i3 550 işlemci
Bu sistemle Valorant'ta 50-65 arası geziniyorum ve FPS düşmesi yiyorum, bu normal mi? İnternetim 25 ping düzeyinde ancak bir sorum daha olacak. Aşağıdaki parçaları sisteme eklersem kaç FPS fark alırım?

Xeon 3440 + 4 GB RAM 1333MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
peki x3440 işlemcisiyle darboğazı önleyebilirmiyim?
Hocam, inanım Xeon ailesi hakkında pek bir bilgim yok, ama internetten yaptığım küçük bir araştırma ile öğrendiğim kadarıyla daha da iyi. Darboğaz bir miktar önlenir. Ama Valorant'ta RX 550'nin tamamını kullanabilmek için güçlü bir işlemci lazım, hem de çok güçlü.
(Hocam X3440'a bir bakayım dedim, çok daha güçlü, 120-200 FPS alırsınız belki düşük ayarlarda.)

Son düzenleme:
RX 550'de sorun yok. 200-300 FPS verebilecek bir kart Valorant'da. İşlemciniz çok güçsüz, Valorant'da işlemciye abanan bir oyun, işlemciden dolayı FPS'niz az.
MERHABALAR.Oyuna her gelen güncellemeyle mecburi olarak fps düşüşü olur.Buna yapıcağımız çok bir şey olmasa bile bir kaç farklı şeyle bunları azaltabiliriz.Güncel driverlar,sanal bellekle droplar azaltılabilir.Detaylı anlatımı var burada isteyen izleyebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı