RX 570 ve i5 10400 Sistem sıcaklık değerlendirmesi

Korkmanıza gerek yok bazı ekran kartı modellerinde olabiliyor böyle, benim de 83 84 derecelerdeydi, Core ve Memory clock değerlerini 100'er azaltıp, Core voltage değerini de -75'e indirip FurMark testi yapar mısınız? Crash vs olmazsa kullanabilirsiniz öyle.
Hocam uygulayacağım son bir sorum olacak sadece benim pc aylık bu değerleri alıyorum ekran kartımda kasamda bir sıkıntı mı var acaba bu da kafami çok kurcalıyor

Hocam uygulayacağım son bir sorum olacak sadece benim PC aylık bu değerleri alıyorum ekran kartımda kasamda bir sıkıntı mı var acaba bu da kafami çok kurcalıyor.

Zannetmiyorum, değerler tehlikeli değil zaten sadece biraz yüksek, muhtemelen fanlar çok hızlı dönüyor ses yapıyordur o yüzden undervolt yapın dedim.

Hocam fanlar hızlı dönüyorsa zaten sıcaklığın düşük olması gerekmiyor mu?

Hocam bunlar ekran kartından ekran kartına değişir bir ekran kartı için 78 derece normal olabilir diğer bir ekran kartına göre fazla olabilir modele ve markaya göre değişiklik gösterir bence sizin değerler normal FPS'i kısıtlamayı deneyin V-Sync vesaireyle sıcaklıkların düştüğünü göreceksiniz.

Geri
Yukarı