i5 10400 ve RX 5700 sisteme yükseltme önerisi

yusufdemir_4129

Centipat
Yer
Kocaeli Derince
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Radeon Rx5700 (ekran kartı)
Intel i5 10400 (işlemcj)
MSI H410M PRO (anakart)
32GB Ram DDR4
2 Yıldır kullanıyorum
Bilgisayarım yaklaşık 2-3 yıldır benimle. Bu zamana kadar sadece 2x8 GB RAM'den 1 tanesini bozdum ve 2x16 GB RAM'e geçtim. Bilgisayarım çok fazla yavaşlamaya başladı. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Revo uninstall Pro vb yazılımlar ile kaldırdığınız uygulamaları bu yazilim ile kaldırın bu sayede bilgisayarınızda kirli veriler oluşmasın. Kayıt defteri yazılımları ile kayıt defteri hatalarını düzeltin. HDD kullanıyorsanız SSD alabilirsiniz. SSD varsa Firmware güncellemesi olup olmadığına ve sağlık kontrollerine bakın. Temp klasörlerini tamamen silin. Başlangıç uygulamalarını göz gezdirin, bilgisayar açılışta bu tarz uygulamalar sistemi genel olarak yavaş açılmasına sebep oluyor. Masaüstünde simgeleri azaltın klasörler açıp onun içine atabilirsiniz. Ek olarak anakartinizin web sitesinden tüm sürücülerinizi güncel tutun.

Revo uninstall Pro vb yazılımlar ile kaldırdığınız uygulamaları bu yazilim ile kaldırın bu sayede bilgisayarınızda kirli veriler oluşmasın. Kayıt defteri yazılımları ile kayıt defteri hatalarını düzeltin. HDD kullanıyorsanız SSD alabilirsiniz. SSD varsa Firmware güncellemesi olup olmadığına ve sağlık kontrollerine bakın. Temp klasörlerini tamamen silin. Başlangıç uygulamalarını göz gezdirin, bilgisayar açılışta bu tarz uygulamalar sistemi genel olarak yavaş açılmasına sebep oluyor. Masaüstünde simgeleri azaltın klasörler açıp onun içine atabilirsiniz. Ek olarak anakartinizin web sitesinden tüm sürücülerinizi güncel tutun.

Neredeyse hepsini yaptım CS2 de 144Hz monitörüm olmasına rağmen ortalama 80FPS alıyorum.

Son düzenleme:
Normalde CS2 de ortalama kaç FPS veriyor bilmiyorum, lakin işlemci ve ekran kartı sicaklik durumunuzu da gözden geçirin.

Normalde CS2 de ortalama kaç FPS veriyor bilmiyorum, lakin işlemci ve ekran kartı sicaklik durumunuzu da gözden geçirin.

Çok fazla ısındığı için MSI Afterburner'i indirdim. Sizce sisteme ne eklenmeliyim.

İşlemci ile ekran kartı uyumlu mu?
Sistem için ne almalıyım?
Yeni 2x16 RAM aldım bununla alakalı bir şey yapmalı mıyım?
Gibi sorular var aklımda.

Kasa akışınız çok kötüyse kasayı değiştirin bütçe az ise yeni fan ilave edin. Kasa içerisindeki hava sirkülasyonu artirmalisin. Ekran kartına undervolt yapabilirsin. RX 5700XT kullanıyorum bende mesela hiçbirini yapamam diyorsan sadece ekran kartın ısınıyor ise,

Ekran kartının içini açıp termal macunu yenileyip bunu uygulayabilirsin.

AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 231, 05TL 20%OFF | Güç tren RAM nikel kaplama bakır soğutucu grafik kartı bellek madenci RTX 3080 3090 5600 5700XT 15-40 derece GPU termal ped

Tahmini hotspot sıcaklığın 15 derece civarı düşecektir.

Eğer islemcin ısınıyor ise işlemci soğutucusu alman gerekiyor.

Kasa akışınız çok kötüyse kasayı değiştirin bütçe az ise yeni fan ilave edin. Kasa içerisindeki hava sirkülasyonu artirmalisin. Ekran kartına undervolt yapabilirsin. RX 5700XT kullanıyorum bende mesela hiçbirini yapamam diyorsan sadece ekran kartın ısınıyor ise,

Ekran kartının içini açıp termal macunu yenileyip bunu uygulayabilirsin.

AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 231, 05TL 20%off | güç tren RAM nikel kaplama bakır soğutucu grafik kartı bellek madenci RTX 3080 3090 5600 5700XT 15-40 derece GPU termal ped.

Tahmini hotspot sıcaklığın 15 derece civarı düşecektir.

Eğer islemcin ısınıyor ise işlemci soğutucusu alman gerekiyor.

Çok teşekkürler peki RAM ile ilgili bir bilgi verebilir misiniz 32 GB RAM var sanki sistem çok yavaş gibi bir fark yok 16'dan.

Günlük kullanımda fark hissetmezsin zaten oyunlarda Ultra ayarda bazen yer yer 17-18 GB çıkabiliyor RAM kullanımı orada işine yarar normalde hissetmezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı