RX 570 ve i5 3470 sistem oyunda FPS düşüşü ve kasma sorunu

resulk2

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Başlıkta belirttiğim gibi RX 570'li sistemim ile oyunlarda kasma FPS düşüşü yaşıyorum.
Örnek olarak Steam'den aldığım The Witcher 2'de kasma ve FPS düşüş oluyor, düşük ve yüksek ayarları denedim sonuç aynı.
Problem nedir anlayamadım.
Yardımlarınızı rica ediyorum.

Sistemim;
Anakart: Esonic H61.
İşlemci: i5 3470.
Ekran kartı: Sapphire RX570 Pulse ITX 4 GB.
RAM: Kingston value RAM 8 GB 1600 MHz DDR3.
PSU: Gametech gtP550 550 Watt + 80.
SSD: James Donkey 120 GB.
işletim sistemi: windows 10 pro

Son düzenleme:
Ekran kartı sıcaklık değerleriniz nedir ?
En fazla 69 dereceyi gördü
Sürücülerden kaynaklanabilir yada ekran kartınız itx model olduğu için ısınma sorunu olabilir.Ekran kartı sürücülerini DDU ile silip, tekrar stabil sürümü indirip değişiklik var mı diye bakınız.
Format atıp denedim fakat bir değişiklik olmadı.
Yeni ssd almıştım ona yeni işletim sistemi kurup denedim sonuç aynı.

Son düzenleme:
İşlemci veya Ram darboğaz yapıyor olabilir sonuçta ekran kartı 2017 model ancak işlemci 2012 çıkışlı mutlaka etkisi olur.Çünkü aynı kartın ITX olmayan versiyonu bende var Witcher 3 Ultra ayarlarda 48 fps altına düşmüyor.
hocam ram kullanımı 4gb oyunda.
aynı sistemle rx 460 youtube videosu var witcher 3 benim gibi kasmalar olmuyor.
PSU yetersiz olabilir mi?
Ekran kartını besleyemiyor olabilir.

Son düzenleme:
Hocam bahsettiğim ram miktarı değil mhz ile alakalı.
İşlemci darboğaz yapıyordur büyük ihtimalle çünkü dediğim gibi ekran kartı yeni teknoloji ama işlemci ve ram eski teknoloji yeterli besleyemiyor olabilir.

Videodaki rx460ta hem güçsüz hemde eski teknoloji ancak sizin işlemcinize daha uygun bir kart.

550w psu ise yeterli gözüküyor 80+ ise.

Son düzenleme:
Hocam bahsettiğim ram miktarı değil mhz ile alakalı.
İşlemci darboğaz yapıyordur büyük ihtimalle çünkü dediğim gibi ekran kartı yeni teknoloji ama işlemci ve ram eski teknoloji yeterli besleyemiyor olabilir.

Videodaki rx460ta hem güçsüz hemde eski teknoloji ancak sizin işlemcinize daha uygun bir kart.

550w psu ise yeterli gözüküyor 80+ ise.
Dediklerinizi anlıyorum cevaplarınız için çok teşekkür ederim ayrıca.
Ama aynı işlemci ve aynı kartla witcher 3 oyun test videolarına baktığımda yüksek ayarlarda bendeki sorunların hiç biri olmuyor.
Videodaki sistemin bende tek farkı dual ram olması.
2x4 1600 mhz ram var fark olarak benim tek 8gb bu sebep olabilir mi ?
Bir de eklemek isterim anakart farklı video da asus p8h77 anakart vat benim esonic kalitesiz bu da etkiliyor olabilir mi ?

Dediklerinizi anlıyorum cevaplarınız için çok teşekkür ederim ayrıca.
Ama aynı işlemci ve aynı kartla witcher 3 oyun test videolarına baktığımda yüksek ayarlarda bendeki sorunların hiç biri olmuyor.
Videodaki sistemin bende tek farkı dual ram olması.
2x4 1600 mhz ram var fark olarak benim tek 8gb bu sebep olabilir mi ?
Bir de eklemek isterim anakart farklı video da asus p8h77 anakart vat benim esonic kalitesiz bu da etkiliyor olabilir mi ?

Şu konuda da aynı şekilde yazmışlar hocam, kaç fps alıyorsunuz Witcher 3'te?

Şu konuda da aynı şekilde yazmışlar hocam, kaç fps alıyorsunuz Witcher 3'te?

Witcher 3 Ultra ayarlarda 59 FPS alıyorum.
Konuyu sonuna kadar inceledim, konuda düşük çözünürlük için GTX 760 önermişler ben 1080P kullanıyorum.
Merak ettiğim videolardaki testlerde kasma yok bende var sistem olarak tek fark Dual RAM ve anakart.

RAM Dual yapıp anakart değişsem mi?
Ya da yeni işlemci + anakart mı alsam?
Tavsiyeniz nedir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı