Çözüldü RX 570 ve R3 1200 sistemde oyun esnasında anlık FPS düşüşleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UserBey

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben geçen aylarda bir sistem almıştım. Sistem giriş seviyesi bir sistem ve her oyunda drop giriyor. Nedeni nedir acaba bilen biri var mı?
Sistem özelliklerim:
Gigabyte RX570 ekran kartı.
AMD Ryzen 3 1200.
8 GB 3000 MHz RAM.
Monitörümün çözünürlüğü 1600X900.
Oyunlarda ekran kartı kullanımı %90 iken işlemcimin tüm çekirdeklerini %100 kullanıyor.
Sıkıntı montiör çözünürlüğünde mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1080P monitöre geçersen dropların çoğu azalacaktır. Ryzen 1200 ile RX 570 ilişkisi biraz çalkantılı 1600x900 ile uyumsuz olurlar.
Arkadaşlar merhaba, ben geçen aylarda bir sistem almıştım. Sistem giriş seviyesi bir sistem ve her oyunda drop giriyor. Nedeni nedir acaba bilen biri var mı?
Sistem özelliklerim:
Gigabyte RX570 ekran kartı.
AMD Ryzen 3 1200.
8 GB 3000 MHz RAM.
Monitörümün çözünürlüğü 1600X900.
Oyunlarda ekran kartı kullanımı %90 iken işlemcimin tüm çekirdeklerini %100 kullanıyor.
Sıkıntı montiör çözünürlüğünde mi acaba?
Ekran kartını besleyemez o işlemci doğru düzgün bundan kaynaklanabilir. Ayrıca hangi oyunlarda oluyor? 8 GB RAM günümüz için artık yetersiz kalmaya başladı.

İşlemci çekirdekleri tıkanıyordur darboğaz oldugu ana (çekirdeklerden biri %100 görünce) dikkatli bak. O sırada mı FPS düşmesi yaşanıyor? Problemi hangi oyunlarda yaşadığını da yazman gerek.

Ekran kartını besleyemez o işlemci doğru düzgün bundan kaynaklanabilir. Ayrıca hangi oyunlarda oluyor? 8 GB RAM günümüz için artık yetersiz kalmaya başladı.

Rocket League, valoran, GTA 5 var bir tek ve bunlarda oluyor.
İşlemci çekirdekleri tıkanıyordur darboğaz oldugu ana (çekirdeklerden biri %100 görünce) dikkatli bak. O sırada mı FPS düşmesi yaşanıyor? Problemi hangi oyunlarda yaşadığını da yazman gerek.

Sürekli kullanımı %100'de.
1080P monitöre geçersen dropların çoğu azalacaktır. Ryzen 1200 ile RX 570 ilişkisi biraz çalkantılı 1600X900 ile uyumsuz olurlar.

Tamamdır para biriktirip geçerim.

Geri
Yukarı