RX 570 ve R3 2200G sistemde oyunlarda kasma hissi oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

mr.shn

Decapat
GTA 5, Ark Survival Evolved, Shadow of War, Total War Saga Troy bu oyunları oynarken FPS yüksek olmasına rağmen hissiyatı düşük geliyor. Örneğin Troy oynarken FPS 60-70 olmasına rağmen hissiyat olarak sanki 30 gibi. Akıcı değil gibi ve yüksek değerler olmasına rağmen o performansı vermediğini düşünüyorum. Bu saydığım 4 oyunda da böyle. FPS'ler 50-60ken benim gözle görülür hissettiğim ciddi anlamda 20-30 gibi. Fareyi çevirdiğimde oyun resmen 20 FPS gibi hareket ediyor. Hatta bunun bir tık ilerisi var Ark Survival oynarken ayarları ne yaparsam yapayım oyun 30 FPS üstüne çıkamıyor. PC'ye format attım ve en stabil driverı kurdum. Stres testine soktum, herhalde bir sorum çıkmadı, 30 dk boyunca test ettim. MSI Afterburner'dan oyun esnasında değerleri kontrol ettim, ekran kartı kullanımı %90-100, sıcaklığı 60-74 arasında gidip geliyor. İşlemci ise daha düşük kullanıma sahip gördüğüm kadarıyla %70 civarında seyir ediyor ve sıcaklığı 50-60 dereceyi geçmiyor. Oyunlar HDD de kurulu idi formattan sonra SSD'ye geçtim oyunlara girme hızı falan bayağı arttı, yükleme ekranlarının süresi kısaldı ama FPS aynı gibi kısmen. Gereksiz hiçbir program kurulu değil ve arka planda da hiçbir şey çalışmıyor. Sizce bu performans sorununun sebebi ne olabilir?

AMD Ryzen 3 2200G
MSI Armor RX 570
MSI A320M Pro-E
Corsair Vengeance 3000MHz 8x2 RAM
Samsung EVO 860 500GB SSD
WD Black 500GB HDD

Yeni konular

Geri
Yukarı