RX 570 ve Ryzen 5 1600 Sistem Toplama

ibrahimhoke

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar PSU, HDD ve SSD var fakat diğer her şey çok eski olduğu için bir sistem topladım. Sistem şöyle;
  • AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • XPG 16 GB (8X2) Spectrix D41 3000MHZ CL16
  • ASUS Prime B350-Plus
  • Sapphire RX 570 4 GB Nitro+ OC
Bu parçalar yerine aynı fiyata önerebileceğiniz parça varsa sevinirim. Ve özellikle 650 TL'ye farklı bir RAM önerirseniz mutlu olurum, çünkü böyle ışıklı mışıklı bir RAM'in ucuz olması beni şüphelendirdi 😀. (Sisteme minimum kaç Watt gerekli? Bendeki 500W PSU yeter mi? )

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci, anakart, RAM ve ekran kartı alacaksınız sanırım. Bu parçalar için toplam bütçenizi belirtiniz.

Corsair Vengeance RAM almanı tercih ederim. 2x8 alırsan; ayrı ayrı al ama, diğer türlü bir tık pahalı oluyor sanırım, 150₺ kadar kâr edersin, onun yerine Ryzen 5 2600 alabilirsin.

Hangi siteden topladınız da RAM'in ucuz olduğundan şüphelendiniz? Bir de R5 2600, B450 öneririm, bütçeniz yoksa da sabredip minimum dediklerimi almanızı.
Yukko.com dan topladım. Başta biraz şüpheliydim ama forumda yukko.com a kötü bir şey söylenmediği için ordan topladım.
İşlemci, anakart, RAM ve ekran kartı alacaksınız sanırım. Bu parçalar için toplam bütçenizi belirtiniz.
Evet bu 4 parçayı alacağım. Hepsine Maksimum 3100 TL bütçem var.
Corsair Vengeance RAM almanı tercih ederim. 2x8 alırsan; ayrı ayrı al ama, diğer türlü bir tık pahalı oluyor sanırım, 150₺ kadar kâr edersin, onun yerine Ryzen 5 2600 alabilirsin.
Aslında forumlarda ve test videolarında r5 1600 ün rx 570 i rahatça beslediğni gördüm. Sistemi bayramdan sonra toplayacağım. Fakat köye falan gidemeceğimiz için maalesef harçlık pek toplayamayacağım. Fakat komşu falan derken belki 200TL toplarım, onlada r5 2600 alabilirim. Tavsiye için teşekkürler
Birde şimdilk R5 1600 alsam idare etmezmi ? Seneye kadar kullanırım ve memnun kalmazsam bayram harçlıklarıyla falan R5 2600X alırım. Yani r5 1600 alınmayacak bir işlemci mi ?

Son düzenleme:
Yukko.com dan topladım. Başta biraz şüpheliydim ama forumda yukko.com a kötü bir şey söylenmediği için ordan topladım.

Evet bu 4 parçayı alacağım. Hepsine Maksimum 3100 TL bütçem var.

Aslında forumlarda ve test videolarında r5 1600 ün rx 570 i rahatça beslediğni gördüm. Sistemi bayramdan sonra toplayacağım. Fakat köye falan gidemeceğimiz için maalesef harçlık pek toplayamayacağım. Fakat komşu falan derken belki 200TL toplarım, onlada r5 2600 alabilirim. Tavsiye için teşekkürler
Birde şimdilk R5 1600 alsam idare etmezmi ? Seneye kadar kullanırım ve memnun kalmazsam bayram harçlıklarıyla falan R5 2600X alırım. Yani r5 1600 alınmayacak bir işlemci mi ?
Dostum hem ilk seri (ilk serilerde, ilklerde sıkıntı olma ihtimali genelde daha fazladır), hem de 2. Seride kayda değer bir tek çekirdek artışı var. Ben de Yukko.com'dan aldım, 24 saatte sıkıntısız ve çok güzel paketlenmiş halde geldi.
Ben de Ryzen 5 2600 ve Pulse RX 570 8 GB aldım. Anakartım yolda ancak. Ben senin yerinde olsam ışıklı RAM için 150₺ vermezdim. Satayım diyince alan olmuyor, ölü fiyatına bekliyorlar.

Benim şeçtiğim RAM yukkoda 568 TL

Corsair Vengance RAM yukkoda 530 TL

Aslında o kadar fark yok. Kasamın paneli cam olduğu için ışıklı mışıklı Ram e fazladan 40 TL vermek saçma gelmiyor. Yinede satmak açısında dediğinize güvenerek corsair vengance alacağım. Teşekkürler.

anakartı msi B350 gaming pro carbon almanı şiddetle tavsiye ederim. VRM si çok iyi bir anakart yeri gelir oc yapmak istersin üzmez. 3.nesil işlemciler için bile gayet yeterli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı