RX 570 vs 1050 Ti

Bütçe
1500

Eshri

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Denizci
Arkadaşlar ben ekran kartımı yükselteceğim fakat PC'min bütün parçaları el vermediği için istediğim yükseltmeyi yapamıyorum.
Mesela aklımda 1660 Super almak vardı fakat işlemcimden dolayı %50'den fazla darboğaz yapacağı için alsam da boşa.
Bütçem sadece ekran kartı alabilecek kadar olduğundan işlemcimi maalesef yükseltemiyorum.
İşlemcimde ise darboğazı az olan 2 ekran kartı tek gördüm.
Biri 1050 Ti ( %1 darboğaz ) diğeri ise RX 570 ( %8 darboğaz )
Bu konuda yardımcı olur musunuz?
Sistemimde az darboğaz yamayacak iyi bir ekran kartı öneriniz var mı?

Darboğaz sitelerindeki veriler önemsiz, kriter alınabilecek doğrulukta değiller. Size önerim; İncehesap Cuma indirimlerinden 5500XT 4GB'i XFX markası ile 1300TL'e çözebilirseniz; işlemcinizi de satıp kalan bütçeyi üzerine ekleyerek 2.el 6700 alıp yolunuza bakabilirsiniz.

NOT: Ayrıca darboğaz öyle bir şey değil. İşlemciniz oyuna yetiyor ise ekran kartı tam performansta çalışmasa bile alabildiğiniz kadar verim alarak akıcı şekilde oyun oynanabilir birçok senaryo mevcuttur, bilginiz olsun.

Yani 1600AF işlemcisi mesela 2080Ti'a 1080p çözünürlükte oldukça fazla darboğaz yapıyor ancak her oyunu akıcı şekilde ve işlemcinin işleyebildiği kadar fazla FPS ile rahatlıkla oynanabilir. Darboğaz olunca sistem ölmüyor veya ekran kartı işlemci vs. ağlamıyor. Biliniz istedim. İyi sosyaller.

0
Darboğaz sitelerindeki veriler önemsiz, kriter alınabilecek doğrulukta değiller. Size önerim; İncehesap cuma indirimlerinden 5500XT 4 GB'i XFX markası ile 1300TL'e çözebilirseniz; işlemcinizi de satıp kalan bütçeyi üzerine ekleyerek 2.el 6700 alıp yolunuza bakabilirsiniz.

Not: Ayrıca darboğaz öyle bir şey değil. İşlemciniz oyuna yetiyor ise ekran kartı tam performansta çalışmasa bile alabildiğiniz kadar verim alarak akıcı şekilde oyun oynanabilir birçok senaryo mevcuttur, bilginiz olsun.

Yani 1600 AF işlemcisi mesela 2080 Ti'a 1080P çözünürlükte oldukça fazla darboğaz yapıyor ancak her oyunu akıcı şekilde ve işlemcinin işleyebildiği kadar fazla FPS ile rahatlıkla oynanabilir. Darboğaz olunca sistem ölmüyor veya ekran kartı işlemci vs. ağlamıyor. Biliniz istedim. İyi sosyaller.

Oynadığım oyunlar GTA V, Dead by Daylight, LoL, Fortnite, Valorant , vb.
ben genelde oyunlarda gölgeler hariç çoğu ayarı yüksekte oynamak istiyorum yoksa pek derdim yok.

İkisi arasından RX 570 açık ara önde ancak RX 570 yerine bunu almanı öneririm. Darboğaz sitelerindeki verileri de dikkate alma, gerçeği yansıtmazlar çoğu zaman.

İkisi arasından RX 570 açık ara önde ancak RX 570 yerine bunu almanı öneririm. Darboğaz sitelerindeki verileri de dikkate alma, gerçeği yansıtmazlar çoğu zaman.

PCI-e 4.0 olması bana bir sıkıntı çıkarır mı?

Geri
Yukarı