RX 570 vs. GTX1650

Siz ortalama kaç FPS alıyorsunuz acaba?
Kullandığınız işlemci ve RAM'iniz nedir?
R3 1200 AF ve 8 GB RAM kullanıyorum. Bu arada şunları da söylemek istiyorum:

Ben niye darboğaz yemiyorum? Hatta darboğazın D'si bile yok. GPU yüzde 100, CPU yüzde 50 civarında çalışıyor. Böyle bir işlemci ile böylesine darboğaz yeme garantili oyunlarda darboğazın d'sini görmemek beni hem şaşırttı hem de mutlu etti diyebilirim. Ayrıca RAM hiç kullandığını görmüyorum oyunun. 6.8 GB RAM kullanıyor.

Oyun içi ayarlarım genel olarak düşük, dokular orta. Oyun bu arada berbat bir optimizasyonu var. Şu an cidden kötü bir grafikle oyun oynuyorum ve bu grafikte böyle FPS almak cidden sövdürüyor. Optimizasyonuna 10 üzerinden 1 veririm fakat bu işlemci ve RAM kullanımı cidden şaşırttı beni.

R3 1200 AF ve 8 GB RAM kullanıyorum. Bu arada şunları da söylemek istiyorum:

Ben niye darboğaz yemiyorum? Hatta darboğazın D'si bile yok. GPU yüzde 100, CPU yüzde 50 civarında çalışıyor. Böyle bir işlemci ile böylesine darboğaz yeme garantili oyunlarda darboğazın D'sini görmemek beni hem şaşırttı hem de mutlu etti diyebilirim. Ayrıca RAM hiç kullandığını görmüyorum oyunun. 6.8 GB RAM kullanıyor.

Oyun içi ayarlarım genel olarak düşük, dokular orta. Oyun bu arada berbat bir optimizasyonu var. Şu an cidden kötü bir grafikle oyun oynuyorum ve bu grafikte böyle FPS almak cidden sövdürüyor. Optimizasyonuna 10 üzerinden 1 veririm fakat bu işlemci ve RAM kullanımı cidden şaşırttı beni.

İşlemciniz AF olduğu için sanırım,darboğaz olmuyor.
Ayrıca 7GB'a yakın bir kullanılan RAM söz konusu oyunda.
Sisteminizdeki yüklü belleğe göre kullanım normal gibi duruyor.

RX 570 dövüyor fakat RX 570 alınmaz. Bir kaç ay öncesine kadar cidden çok sağlam bir f/p ürünüydü fakat şu an piyasada çok pahalı. GTX 1650S, RX 5500 XT gibi kartlar varken ikisi de alınmaz.
fiyat olarak zamlandı ama GTX 1650S iyi olsada ona o kadar para vermektense 1050Ti almak benzer bir performans veriyor RX5500 bilmediğim için ona bişi demiyorum

GTX 1650 kullanıyorum şahsen beni idare ediyor ama GTX 1650S almadığıma pişmanım bu arada RX 570 GTX 1650 göre güçlü kart hem de fazla güç harcıyor.

Geri
Yukarı