RX 5700 beklemek mi GTX 1660 Ti almak mı mantıklı?

Neden iade ediyorsunuz. Yeni nesil işlemcilerin desteği devam ediyor. Kullanabilirsiniz yani.
İleriye dönük olarak alıcam. Destekliyor ama gene diğer özelliklerinden tam yararlanmak istiyorum. Örnek; Pci express 4.0
Rx 5700 Rtx 2070 e yakın olcak gibi görünüyor ama 2k monitörün yoksa beklemene gerek yok diyebilirim zaten 3000 den aşşağıda gelmez.
Monitör daha almadım ufak ufak topluyorum zaten onunda sırası gelince alırım 2k. 😁
Rx 5700 çok daha pahalı değil miydi? Bu arada rtx 2060 da düşünebilirsiniz.
Amazonda fiyatları aynıydı, sadece farklı marka farkı vardı. O yüzden önemli değil.

İleriye dönük olarak alıcam. Destekliyor ama gene diğer özelliklerinden tam yararlanmak istiyorum. Örnek; Pcie 4.0

Monitör daha almadım ufak ufak topluyorum zaten onunda sırası gelince alırım 2k. 😁
5700 XT 2070'den daha güçlü, 5700 ise 2070'e çok yakın bir kart. OC yaparak 2070 ile kafa kafaya getirilebileceğini düşünüyorum. Üstelik buna göre fiyatı da iyi bence, beklenilebilir. Aynı şekilde Ryzen 5 3600X beklemek de iyi olabilir çünkü oyun performansı olarak 2700X ten üstün ve oyun için fiyatıyla tam ideal bir işlemci olacak. Bu arada söyliyeyim, normal bir kullanıcı için X570 ve özellikleri gereksiz. Üst seviye bir X470 alın bence.

5700 XT 2070'den daha güçlü, 5700 ise 2070'e çok yakın bir kart. OC yaparak 2070 ile kafa kafaya getirilebileceğini düşünüyorum. Üstelik buna göre fiyatı da iyi bence, beklenilebilir. Aynı şekilde Ryzen 5 3600X beklemek de iyi olabilir çünkü oyun performansı olarak 2700X ten üstün ve oyun için fiyatıyla tam ideal bir işlemci olacak. Bu arada söyliyeyim, normal bir kullanıcı için X570 ve özellikleri gereksiz. Üst seviye bir X470 alın bence.
Elimdeki b450-a pro anakartı tutucam x470 bile çok geldi. 😁

5700 ekran kartlarında ray tracing yok diye biliyorum.
Ray tracing çok yeni boşuna fps düşüyor. Rx 5700 xt daha hızlı ama o kadar para veremem. Şimdi de freesync 2 monitörler baktım fakat pahalı. O yüzden msi optix mag271cqr monitör almayı düşünüyorum. Uygun fiyata ve istediğim özellikleri var diye. Başka tavsiye varsa da bakarım.

Elimdeki b450-a pro anakartı tutucam x470 bile çok geldi. 😁
Bu arada 3600X bile fazla gelecektir. Şunu şuraya bırakayım;
blki3g068y331.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı