RX 5700 FurMark testinde donuyor

fersX

Centipat
Merhabalar. Son zamanlarda bilgisayarımda oyun oynarken donma sorunları yaşıyordum ve FurMark testi yapmaya karar verdim. Fakat FurMark testi yaparken test 10dk bile sürmüyor genelde donup masaüstüne atıyor sonra da masaüstünde zar zor programı kapadıktan sonra 1 dk falan zaman geçince bir şey açmaya çalıştığımda mavi ekran aldım. Mavi ekranda cihazınız bir sorunla karşılaştı vs. diyordu. Size FurMark grafiklerini de atacağım. Ne yapmalıyım? Önceden sistemimde yeşil ekran alıyordum arada sırada onun için ekran kartımı servise yolladım fakat servis sonucu ekran kartında problem yok olarak geri döndü. FurMark ayarları 1920'ye 1080 ve 8X MSAA. Sistemim: R5 3600X, ekran kartı zaten belli, G.Skill flare X 2*8 3200MHz.

Dosya Ekleri

• qqqqqq.gif
    qqqqqq.gif
    19,1 KB · Görüntüleme: 104
  • qqqqqqqqqq.gif
    qqqqqqqqqq.gif
    18,6 KB · Görüntüleme: 75
Mavi ekran hataları aldığınıza göre minidump dosyası paylaşırsanız en doğru cevabı alırsınız. Yeni konu açıp dosyaları paylaşın. Nasıl minidump dosyası paylaşılır bilmiyorsanız aşağıdaki konuya göz atın.

Mavi ekran hataları aldığınıza göre minidump dosyası paylaşırsanız en doğru cevabı alırsınız. Yeni konu açıp dosyaları paylaşın. Nasıl minidump dosyası paylaşılır bilmiyorsanız aşağıdaki konuya göz atın.

budur link. doğru yaptım sanırım.

Aynı performansları veren bir sistemim var 2070S ve 3600X fakat PSU 80+ giriş seviyesi Power Boost'un 650W hive PSU'su sorun çıkar mı 24 saatlik FurMark ve Prime95 testinde.

Power Boost gibi markaları pek önermiyoruz hele ki böyle güçlü sistemlere. Testi denemeden bilemeyiz kısa vadede sorun çıkartmadan çalışsa da zamanla sıkıntı yaşaması muhtemel. Bence daha kaliteli ve bilinen bir marka PSU alın böyle sistemleri bu tip PSU'lara emanet etmemek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı