RX 580 FurMark MSAA testinde kapanıyor

Raskapol

Femtopat
Daha fazla  
Hocam ikinci el ekran kartı aldım RX5804 GB ASUS'un. FurMark testi yaptım 1080P'de testi 8X MSAA'da yapıyorum. 30 dk çalıştırdım ve sıkıntısı olmadı. 2X MSAA'ya aldığımda 10sn içinde görüntü gitti. Ekran kartı görüntüyü kesti fakat PC'nin her yeri çalışıyor. 500W PSU var başka uzmana sordum arkadaşım "benim fikrimce programsal bir sıkıntı var dedi başka bencmark programlarında da dene aynı sonuç alırsan iade et ya da Crysis 3 Red Dead Redemption 2 gibi oyunlarda grafikleri falan Full'e, sorun olursa dedi ver ama şu anlık böyle düşünüyorum dedi. 8X MSAA'da FPS7-14 arası veriyor bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS modunu değiştirmeden de sorunsuz çalışması gerek. Yazılımsal değil, genelde donanımsal bir sorun.
Anladım Recep Bey teşekkürler sizlere birkaç soru daha sormak isterim izniniz olursa. Cevaplamak isterseniz sorularımı yazayım. (8X MSAA da 7-14 arası fps max ısınma 30 dkka çalışınca 61 derece oluyor. ) başka benchmark programlarında denemeli miyim? bir sorumda BIOS modunu user dan default yapmalı mıyım çözüm olarak. Çok teşekkürler şimdiden.
Ekran kartının üstünde BIOS Switch tuşu var onu sol tarafa al düzeliyor.
Niyazi bey default moduna geçmemi söylüyorsunuz anladığım kadarıyla. Fakat şunu sormak istiyorum şuan yüksek grafiklerde bir oyunda denesem herşeyi fulleyip sorun var mı öğrenebilir miyim. son olarakta şöyle bi soru sormak isterim user modu sağ taraf ya user moda bilinçli olarak mı alınmıştır yoksa default modu kartın olması gerekeni midir ve biosu son sürümüne güncellemelimiyim ? şimdiden teşekkür ederim.

@Recep Baltaş, @Raskapol, Miningden çıkma elime yaklaşık 10-12 tane Sapphire RX580 geçmişti. Sistem toplayıp test yaptığımda senin dediğin gibi görüntüyü kesiyordu. Tam olarak sebebini bilmemekle beraber bios switch yaptığım zaman herhangi bir görüntü kesme gibi bir durum başıma gelmedi. Dediğim gibi sorunun ne olduğunu vs. bilemiyorum.

Testte ve ekran kartını zorlayan oyunlarda görüntü kesme işlemi oluyor. Güncel bios kullanman her zaman daha iyi olur (eğer beta,alpha sürümleri değilse)

@Recep Baltaş, @Raskapol, Miningden çıkma elime yaklaşık 10-12 tane Sapphire RX580 geçmişti. Sistem toplayıp test yaptığımda senin dediğin gibi görüntüyü kesiyordu. Tam olarak sebebini bilmemekle beraber bios switch yaptığım zaman herhangi bir görüntü kesme gibi bir durum başıma gelmedi. Dediğim gibi sorunun ne olduğunu vs. bilemiyorum.

Testte ve ekran kartını zorlayan oyunlarda görüntü kesme işlemi oluyor. Güncel bios kullanman her zaman daha iyi olur (eğer beta,alpha sürümleri değilse)
Beta alpha sürüm nedir hiç bilmiyorum bunu nasıl anlayabilirim.

Bende sizin sorununuza benzer bir kapanma sorunu yaşıyorum, buraya konu açmıştım acaba sizde aynı sorunu mu yaşıyorsunuz? Eğer aynı şeyi yaşıyorsak bu RX 580 de kronik bir arıza anlamına geliyor. Ben video da ki gibi bir sorunla karşılaşıyorum, orada da test esnasında gidiyor ekran kartı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende sizin sorununuza benzer bir kapanma sorunu yaşıyorum, buraya konu açmıştım acaba sizde aynı sorunu mu yaşıyorsunuz? Eğer aynı şeyi yaşıyorsak bu RX 580 de kronik bir arıza anlamına geliyor. Ben video da ki gibi bir sorunla karşılaşıyorum, orada da test esnasında gidiyor ekran kartı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hamak bey bende 8xmsaa da ekran kartını en zorlayacak modda 25dkka sorunsuz çalışıyor fakan bunun düşüğü olan en düşüğü 2xmsaa da hemen kapanıyor ya da msaa yı kapatınca ekran gidiyor ama kasa olduğu gibi çalışyor sadece ekrana görüntüyü kesiyor. Kimisi psu 500w o yüzden diyor kimisi eski bi kart bu kadar zorlamadan kesiyor felan diyor ama ben ekran kartında bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Hamak bey bende 8xmsaa da ekran kartını en zorlayacak modda 25dkka sorunsuz çalışıyor fakan bunun düşüğü olan en düşüğü 2xmsaa da hemen kapanıyor ya da msaa yı kapatınca ekran gidiyor ama kasa olduğu gibi çalışyor sadece ekrana görüntüyü kesiyor. Kimisi psu 500w o yüzden diyor kimisi eski bi kart bu kadar zorlamadan kesiyor felan diyor ama ben ekran kartında bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Evet bende de ekran görüntüyü kesiyor ve o an oynadığım oyun arkaplanda oynamaya devam ediyordu. Vatan bilgisayardan almıştım kartı, orada ki servis yardımcı olmak için, psu yu değiştirdi, 750w yeni nesil bir psu taktılar sonuç değişmedi, asus'un teknik servisine yönlendirdik, arızanın ekran kartından kaynaklandığını söylediler ve değişim verdiler. Arıza nedenini söylemiyorlar, onlar da kartı yurtdışı fabrikasına yollayacaklarmış. Bana böyle bilgi geldi, umarım sende böyle bir sıkıntı yoktur ve kolay bir şekilde çözülür.

Geri
Yukarı