RX 5700 GPU için marka seçimi

Hells Bells

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım geliştirme uzmanı
Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bu referans kartların soğutması nasıl? Kuzenime toplayacağım şimdi bir sistem tereddüt ettim, konu açtım. Ayrıca attığınız diğer linklerin soğutması nasıl?
Soğutmaları çok kötü test videolarından izleyebilirsin. MSI, GIGABYTE yada SAPPHIRE modellerinden özel soğutmalı modellerinden birini seç derim.

Fiyatı Pulse modelinden pahalı zaten stok soğutmalı kartların. O yüzden gereksiz.
Ben Pulse modelini kullanıyorum, 5700XT'nin sessiz BIOS'unu flaşladım ve soğutması buna bile yetti.

Peki bu referans kartların soğutması nasıl? Kuzenime toplayacağım şimdi bir sistem tereddüt ettim, konu açtım. Ayrıca attığınız diğer linklerin soğutması nasıl?
Yani bildiğim Gaming X güzel ancak bence aşırı pahalı ya da ben bulamadım uygun fiyata. Gaming'le farkı ne X olanın bilmiyorum ama arada 200TL civarı fark var. Onu da geçtim zaten ''Nitro+ 5700XT'' 3400TL ve en alınası kart bana göre o segmentte. Sorunları var yok geçtim hallolur, RX5700'ün özel soğutma çözümleri gereksiz pahalı geliyor bana. Ayrıca referans kart kullanan ve memnun olan da çok kişi var. O kart soğutulabilecek şekilde piyasaya sürüldü sonuçta AMD'de yani beyinsiz değil :) Kasa hava akışı güzel ise doğru birkaç ince ayar ile kart gayet rahat çalışabiliyor.

Benim önerim 3400TL'e rakipsiz Nitro+ 5700XT olurdu, ayrıca o kartın şöyle efsanevi bir yönü var; SAPPHIRE NITRO+ RX5700 XT için ARGB Ekran Kartı Fanı 4N004-03-20G | Trendyol bu fanları daha sonradan alıp takıp şenlendirebiliyorsunuz görüntüyü (ekran kartını dikey konumlandırırsanız hele ki tadından yenmez).

Yorumlarınız için teşekkürler, değerlendirip ve test videolarını izleyip seçim yapacağım.

Yani bildiğim Gaming X güzel ancak bence aşırı pahalı ya da ben bulamadım uygun fiyata. Gaming'le farkı ne X olanın bilmiyorum ama arada 200TL civarı fark var. Onu da geçtim zaten ''Nitro+ 5700XT'' 3400TL ve en alınası kart bana göre o segmentte. Sorunları var yok geçtim hallolur, RX5700'ün özel soğutma çözümleri gereksiz pahalı geliyor bana. Ayrıca referans kart kullanan ve memnun olan da çok kişi var. O kart soğutulabilecek şekilde piyasaya sürüldü sonuçta AMD'de yani beyinsiz değil :) Kasa hava akışı güzel ise doğru birkaç ince ayar ile kart gayet rahat çalışabiliyor.

Benim önerim 3400TL'e rakipsiz Nitro+ 5700XT olurdu, ayrıca o kartın şöyle efsanevi bir yönü var; SAPPHIRE NITRO+ RX5700 XT için ARGB Ekran Kartı Fanı 4N004-03-20G | Trendyol bu fanları daha sonradan alıp takıp şenlendirebiliyorsunuz görüntüyü (ekran kartını dikey konumlandırırsanız hele ki tadından yenmez).
5700 XT Nitro+’ı kullanıyorum 3800X ile cidden iyi kart. Kocaman bişey zaten kasayı uçtan uca kaplıyor :D Soğutması çok hoşuma gitti açıkçası 265W TDP’si olan kart nasıl soğuk kalır diyordum ama yük altında 70 dereceyi görmüyor fan hızı maksimum 1600 RPM oluyor. Kasam Aerocool Airhawk Duo güze hava alıyor ama egzoz fanı yetersiz. Yukarı fan taksam ya da sıvı soğutma alsam 65 derecenin üzerine çıkmayacağına eminim.

Hocam referans kartlar için iyi bir kasaya gerek yok. Havayı egzoz tarafından veriyor. Yani kasa ile hiç alakası yok sadece hava alıyor o kadar. İnce fan ayarları ile çok iyi oluyor. VEGA 56(BIOS ile 64 yaptım) referans modeli kullanıyorum. Fanlar %40'da rahatsız olmuyorum ve testlerde dahi maksimum 69-70 dereceyi gördüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı