RX 5700 Monitör Karıncalanıyor ve Ekran Gidip Geliyor

Distingue

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Full Stack Developer
Merhabalar, birkaç haftadır bilgisayar açıkken bazen 10 dakikada bir bazen ise saatte bir(düzensiz aralıklarla) ekranım siyah oluyor ardından monitörde televizyonlarda gördüğümüz karıncalanma oluyor ve 4-5 saniye sonra ekran geri geliyor. Driverım güncel sürüm, HDMI bağlantısı ile kullanıyorum.

Ekran Kartı: ASUS TUF Radeon RX 5700 8 GB GDDR6
Monitör: ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144 Hertz
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
Radeon Software Sürümü: 20.2.2

Merhabalar, birkaç haftadır bilgisayar açıkken bazen 10 dakikada bir bazen ise saatte bir(düzensiz aralıklarla) ekranım siyah oluyor ardından monitörde televizyonlarda gördüğümüz karıncalanma oluyor ve 4-5 saniye sonra ekran geri geliyor. Driverım güncel sürüm, HDMI bağlantısı ile kullanıyorum.

Ekran Kartı: ASUS TUF Radeon RX 5700 8 GB GDDR6
Monitör: ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144 Hertz
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
Radeon Software Sürümü: 20.2.2
Merhabalar, kasanın tüm parçalarını çıkart. 1 Saat bekle ve ardından tekrar montajla. Olmazsa DDU ile 19.2.2 sürümünü yükle.

Merhabalar, kasanın tüm parçalarını çıkart. 1 Saat bekle ve ardından tekrar montajla. Olmazsa DDU ile 19.2.2 sürümünü yükle.

Bir saatten fazla süre bekletip tekrar taktım parçaları, çözüm olmadı. DDU ile driverı kaldırıp 19.30.2 sürümünü yükledim, şuanda da ekran gidiyor ve birkaç saniye siyah olup geri geliyor. 19.2.2 sürümünü yüklerken SS'teki ekranda takılı kalıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 67
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı