RX 5700 Ryzen 5 3500 CoD Warzone anlık FPS düşmesi

Chuguera

Hectopat
Merhaba arkadaşlar sistemim
RX 5700 evoke OC
Ryzen 5 3500
16 GB RAM 3000HZ
Anakart B450
Güç kaynağını tam hatırlamaıyorum ama 650W
Oyuna en yüksek ayarla da girsemde normal ayarlarda da girsemde 2-3 oyun sonra saniyede bir FPS düşmesi yiyorum monitörüm 60 Hz ve vgı HDMI dönüştürücü kullanıyorum sorun sistemde olduğunu sanmıyorum çünkü her Allah'ın oyununu Ultra'da açabiliryorum Witcher GTA PUBG ve drop yediğim zaman oyuna çık gir yapınca düzeliyor

Teşekkürler cevap için. MSI Afterburner ben de kullanıyorum. Hatta Benchmark özelliğiyle minimum ve ortalama FPS gibi değerleri takip ediyorum. Siz işlemci kullanımın anlık yükselip düşmesini gözünüzle mi takip ediyorsunuz yoksa MSI Afterburner'ın min-Max FPS gösterdiği gibi min-Max-ortalama işlemci kullanımını gösteren de bir özelliği var mı bilgilendirirseniz sevinirim.

Kanka belki görürsün diye yazıyım dedim onun çözümünü buldum dar boğazla ilgili değilmiş sorun,
Bilgisayarıma gir oradan belgelere gir (sol üstte) CoD'u seç ardından players dosyası var ona gir en yukarıda olması lazım ADV_OPTIONS a gir orada videomemoryscale diye bir kelime var yanında 0.85 yazıcak büyük ihtimalle sorun oymuş onu 0.55 yaparsan daha da FPS düşmesi yemiyorsun.

Kanka belki görürsün diye yazıyım dedim onun çözümünü buldum dar boğazla ilgili değilmiş sorun,
Bilgisayarıma gir oradan belgelere gir (sol üstte) CoD'u seç ardından players dosyası var ona gir en yukarıda olması lazım ADV_OPTIONS a gir orada videomemoryscale diye bir kelime var yanında 0.85 yazıcak büyük ihtimalle sorun oymuş onu 0.55 yaparsan daha da FPS düşmesi yemiyorsun

İlgin için teşekkürler COD oynayacağım zaman dikkat edeceğim :) ancak benim bazı oyunlarda benzer sorun hala karşıma çıkıyor. Mesela forza horizon, forza motorsport7 gibi oyunlarda sıfır drop varken assassins creed odyssey oyununda 20 fps lere kadar drop yiyorum. Çözemedim.

Bilgisayarıma gir oradan belgelere gir (sol üstte) CoD'u seç ardından players dosyası var ona gir en yukarıda olması lazım ADV_OPTIONS a gir orada videomemoryscale diye bir kelime var yanında 0.85 yazıcak büyük ihtimalle sorun oymuş onu 0.55 yaparsan daha da FPS düşmesi yemiyorsun.
Allah senden razı olsun dostum şunu yaptıktan sonra herhangi bi drop yemedim. Ryzen 5 3500x kullanıyorum 6 çekirdek yetersiz kalıyor.

Geri
Yukarı