Çözüldü RX 5700 sistem mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xnox

Hectopat
Merhaba arkadaşlar işletim sistemim Windows 10 işlemci Ryzen 3600.
RX 5700 ekran kartım ile ara sıra stopcode mavi ekran hatasi aliyorum sebebi ne olabilir acaba? Yardımcı olabilecek varsa cok mennun olurum.
Durdurma kodu: VIDEO_TDR_FAILURE.
Başarısız: amdkmdag.sys.

Çözüm
Anakartınızın sitesinden güncel sürümün indirme bağlantısını atmıştım. Eğer benim attığımı kurduysanız en güncelidir. Emin olmak isterseniz de BIOS'a girip sürüm numarasında bakabilirsiniz. AH olması lazım.

Şimdi bir süre sisteminizi kullanın. Sorun çözülürse belirtmeyi unutmayın. Sorun devam ederse de yeni minidump dosyalarını yine bu konuda paylaşırsınız.
Minidump dosyalarını paylaşır mısınız? Sorun ekran kartında görünüyor ama belki başka bir şeyler daha olabilir.

Ekran kartı sürücüsü arızası. Öncelikle aşağıdaki siteye gidip Adrenalin 2020 Edition 20.4.2 Recommended (WHQL) sürümünü indirmelisiniz. Daha sonra DDU rehberine göre DDU yazılımını kullanarak eski sürücüyü silip yeni sürücüyü kurmalısınız.

Site: https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-rx-5700-series/amd-radeon-rx-5700
Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

Not: Minidump dosyalarınızı paylaşırsanız inceleriz ve diğer arızaları da görürüz.

Minidump dosyalarını paylaşır mısınız? Sorun ekran kartında görünüyor ama belki başka bir şeyler daha olabilir.

Hocam C:\Windows\Minidump girdim dosya içi boş ne yapmam gerekiyor?

Ekran kartı sürücüsü arızası. Öncelikle aşağıdaki siteye gidip Adrenalin 2020 Edition 20.4.2 Recommended (WHQL) sürümünü indirmelisiniz. Daha sonra DDU rehberine göre DDU yazılımını kullanarak eski sürücüyü silip yeni sürücüyü kurmalısınız.

Site: https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-rx-5700-series/amd-radeon-rx-5700
Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

Not: Minidump dosyalarınızı paylaşırsanız inceleriz ve diğer arızaları da görürüz.

Format attip tekrar yaptik ama nafile. Yine veriyor ara sıra o mavi ekrani.

Attığım konuda ikinci bir mesaj daha var. Ayarların o şekilde yapıldığından emin olun. Eğer CCleaner gibi bir program kullanıyorsanız da kaldırın, bazen o tarz programlar da silebiliyor. Sonra yine mavi ekran aldığınız zaman atarsınız buraya.

İsterseniz direkt Enes hocamın önerisini de uygulayabilirsiniz. Tam bir çözüm olmayabilir ama sorununuzu çözme ihtimali de var.

Ekran kartınızın sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelleyin. Yalnız üstteki mesajda belirtilen 20.4.2 sürümünü değil en güncelini kurun.

Ayrıca BIOS'u güncelleyin.

Ekran kartınızın sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelleyin. Yalnız üstteki mesajda belirtilen 20.4.2 sürümünü değil en güncelini kurun.

Ayrıca BIOS'u güncelleyin.

Merhaba, şu an dediginiz işlemleri yaptim. BIOS'un güncel olup olmadigini nasil ögrenebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı