RX 5700 ve i7 4790 uyumu

UfukÇ.

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İşlemcim i7 4790.
Almaya niyetlendiğim kart RX 5700.
İlla ki darboğaz yapacaktır. Çok fazla sıkıntı yaratır mı? Kulaktan dolma ve bazı forum sitelerindeki bilgiler yerine gerçekten bilen birisi bu konuya açıklık getirebilir mi?
R. Baltaş'ın yaptığı inceleme videosunda fazla sorun olmayacağını belirtiyordu.
Yıl sonuna doğru anakart işlemci ve RAM değişimi de gerçekleştireceğim.

Bir adet benchmark videosu buldum. Alfabelerini anlayamadım ancak videoya baktığımızda değerler makul duruyor. Ayarları yüksek tutarsanız hiç sıkıntı yaşamazsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben ''Sapphire Pulse RX570 O.C'' marka ekran kartını İ5 2500K işlemcim ile kullanıyorum ve deneyimlerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki olursa da dar boğaz seni rahatsız edecek seviyede olmayacaktır. Gta 5'te bazen kaplamaların geç yüklendiğine şahit oldum onun dışında hiçbir oyunda kasma yaşamadım. Gayet rahat bir şekilde kullanabilirsin diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu linkte faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Yukarda arkadaşın gönderdiği işlemci başka bir işlemci modeli. Bu daha isabetli bir video bunu inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
İşlemcim i7 4790.
Almaya niyetlendiğim kart RX 5700.
İlla ki darboğaz yapacaktır. Çok fazla sıkıntı yaratır mı? Kulaktan dolma ve bazı forum sitelerindeki bilgiler yerine gerçekten bilen birisi bu konuya açıklık getirebilir mi?
R. Baltaş'ın yaptığı inceleme videosunda fazla sorun olmayacağını belirtiyordu.
Yıl sonuna doğru anakart işlemci ve RAM değişimi de gerçekleştireceğim.
i7-4790K, GTX 1080'e kadar besleyebiliyor. Belki biraz darboğaz olabilir ama çok sorun yaratmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı