RX 5700 ve Ryzen 5 3600 için PSU önerisi

STR4NGE

Hectopat
Yer
Tekirdağ | (Sarıyer)
Kısa zaman önce güç kaynağım yandığı ve yakın zamanda yeni sisteme geçeceğim için PSU önerisi istiyorum. Vatan üzerinden olması önemli çünkü sonrasında aracı firmaları telefonda beklemek istemiyorum 🙂 inceleyip aklıma yatan 3 örneği aşağıya ekleyeceğim fakat konuya çok hakim olmadığım için önerilere açığım. Güncel alacağım sistem RX 5700 Gaming X ve Ryzen 5 3600 bandında olacak. Kasa olarak da Masterbox MB511 düşünüyordum ama PSU ayrı olınca Thermaltake V200 olacak gibi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 5700 XT için önerilen 700W. RX 5700 için nedir bilmiyorum ama almışken 700W altını almayın.
Saçmalıktan ibaret. 600W'dan fazlasını kullanmayan bir ürün için 700W dayatması şehir efsanesi. Ortalama 450 W tüketiyor bu arada bu kartın bulunduğu bir sistem.

Son düzenleme:

Saçmalıktan ibaret. 600W'dan fazlasını kullanmayan bir ürün için 700W dayatması şehir efsanesi.

İlerde i9 islemci yaninada 2080 ti takmiycaksaniz 600 wat yeterli aynen. Ben i5 9400f rtx 2070 super 1 tb hdd 256 ssd b365m elite gigabayte aourus anakart 7 rgb fan ile 600 wat rampage 80 arti bronz kullaniyorum birkere bile bir problem yasamadim
Daha onceki ekran kartim rx 5700xt di ondada ayni psu takiliydi

Saçmalıktan ibaret. 600W'dan fazlasını kullanmayan bir ürün için 700W dayatması şehir efsanesi. Ortalama 450 W tüketiyor bu arada bu kartın bulunduğu bir sistem.
Sizinle aynı fikirdeyim ama nefretinizi bir mail ile Sapphire, MSI, Asus gibi markalara kusabilirsiniz. Bunu ben uydurmuyorum sonuçta. Koca koca şirketler neden 700W öneriyor bende bilmiyorum. 600W ile sıkıntı yaşayan sosyalde birkaç yorum gördüm arama kısmından bulabilirsiniz.
Radeon RX 5700 XT GAMING X | Graphics card - The world leader in display performance | MSI Global
Gaming X modeli için MSI kendi sitesinde 750W önermiş.
Bir incelemede de güç tüketimi 254W olarak ölçülmüş.
Aynı konu donanımhaber forumda 5000 serisi ana konuda da tartışılmış.
+12V Kanalından 550W ve üstü güç veren 600W kaliteli bir güç kaynağı da iş görür mü görür ama burada kullanıcı öneri istiyor 600W ile sıkıntı yaşadığında dönüp dolacaşağı yer yine burası olacak.
Technopat'ın yapmış olduğu RX 5700 XT PC toplama videosunda da 650W güç kaynağı tercih edilmiş.
Tercih yine kullanıcıda bitiyor şahsen sıfırdan sistem alırken böyle bir konuyu riske atmazdım 600W ile 700W arasında üst seviye ürünler hariç fiyat uçurumu yok.

Önerilen hiçbir zaman reelde olan değildir. Bütçesi varsa zaten fazlasını alsın arkadaş. Problem yok. O kadar önermeleri de saçmalık. Dayanak olmayan şeyler. Ha şu var. AMD GPU klasiği güç emip çökme olaylarından ötürü fazla fazla istiyor olabilirler. Gerçek kullanımda öyle bir şey olmadığını söylüyorum. Bu da onu şehir efsanesi yapar. MSI ve AMD böyle açıklama yapsa da bu bir efsane onu söylüyorum.

650-700W arası düşünüyorum zaten. Ya kasa ile PSU alıp sistemi tamamlayana kadar güç kaynağını kullanıcam ya da sadece PSU alıp kasayı sonra alıcam. Fiyat olarak hemen hemen aynı fakat sadece kasa almaya girince her modeli bulamıyorum. Nasıl yapmamı tavsiye edersiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı