RX 5700 XT 144Hz'de boşta yüksek Memory clock hızı

kuxa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar RX 5700 XT kartım boşta fanları çalıştırmazsam 60 derecelere çıkıyordu ve boşta Memory Clock 1750 MHz'de çalışıyordu, sonra biraz araştırdım bazı AMD kartlarda boşta Memory clock 144Hz'de en yüksek hızda çalışabiliyormuş. Başkaları çözümü 143-142 Hertz'e indirerek bulmuş ama ben Radeon Software'da özel çözünürlük ekleme yerine gelince 143 ve 142 Hertz'i ekleyemiyorum "özel çözünürlük ayarları bu ekran ile uyumlu değil" hatası veriyor. 141 Hz deneyince de düzeldi ve boşta 200MHz'ye düştü ama bir video açınca geri 1750 MHz oluyor, Google'de falan gezerken geri 200MHz oluyor. Bazı kişiler de CRU uygulaması ile çözüm bulmuş ama bu uygulama ile nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Ben bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de RX 5500 XT kullanıyorum. 75 Hz'de iken aynı sorunu bende yaşıyordum. 60 Hz'e çekince sorunu çözebildim. Şuan boşta sabit 1750 yerine ne kadar gerekiyorsa o kadar MHz arttırıyor.

Bu durum elbette bir sorun fakat çokta takılacak derecede bir sorun mu emin olamıyorum zira zamanında baktığımda AMD sitesinde bu durumun normal olduğu yazıyordu. RX 590 ekran kartım ile 1 yılı aşkın süredir 144 Hz monitör kullanıyorum ve Memory Clock hızı hep 2000 değerinde çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. Bu süre zarfında da bir problem yaşamadım.

Konuya bakabilirsiniz hocam. Siz, düşürme yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı