Çözüldü RX 5700 XT Boşta Yüksek VRAM Hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XandeR12

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabayte B450 Gaming X 3600MHZ DDR4 ATX Anakart

Sapphire Pulse AMD 6700XT (PCI-E 4.0) GDDR6 Ekran Kartı

AMD Ryzen 5 3600 3.6/4.2GHz AM4 İşlemci

XPG Gammix D30 16GB (8x2) 3200MHZ CL16 Ram

Corsair MP510 960GB (3500 Read - 3000 Write) SSD

Xigmatek Venom X 650W +80 Bronze Kasa

AOC 24G2U 144HZ IPS 1MS (MPRT) Monitör
Herkese merhaba. Öncelikle ekran kartım 5700XT Pulse ve masaüstünde boşta 1750MHz Memory clock hızında çalışıyor. Bu çok yüksek değil mi?
Ama boşta 144Hz'den 60Hz'ye aldığım zaman Memory clock 1750'den 340'a düşüyor ve güç tüketimi 28'den 8'e düşüyor. Ancak ben 144Hz kullanmak istiyorum. Nasıl düzelteceğiz bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@XandeR12 bende de aynı kartta aynı sorun var, 165 Hz'de yaşıyorum sorunu 60 yapmadığım sürece 1750'de sabit kalıyor, sen aylar önce açmışsın konuyu çözebildin mi çözdüysen nasıl lütfen yardımcı ol.

Cru ile çözdüm. YouTube'da rehberleri var.
VSR'yi kapatarak da çözenler varmış. Ben cru ile 125Hz'e sabitledim ve sorun çözüldü.
Aynı sorun bende de 2 gün önce başladı bir çözümü yok mudur bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

ASUS'un GPU Tweak programında "Always 3D clock" diye bir ayar var ve sürekli olarak en üst performansta tutuyor kartı.
Benzer bir durum olabilir mi?

Bu tarz da bir yazı arayabilir misin Driver'larında?

ASUS'un GPU Tweak programında "Always 3D clock" diye bir ayar var ve sürekli olarak en üst performansta tutuyor kartı.
Benzer bir durum olabilir mi?

Bu tarz da bir yazı arayabilir misin Driver'larında?
Hocam ne dediğinizi tam anlamadım.
Kartım Sapphire. Driver da nereden arayacağım onu bilmiyorum.

Usta benim sorunum daha 2 gün oldu başlayalı HDMI kablo deneyeyim dedim denedim baktım 1750MHz sabit sonra HDMI kabloyu çıkardım eski kablom yani DP kablosunu taktım video izlerken veyahut film izlerken birden sıçrıyor 1750MHz'e eskiden boşta 36 derece olan kartım şimdi 48 dereceden başlıyor ve bu iğrenç bir şey.

@XandeR12 bende de aynı kartta aynı sorun var , 165 hz de yaşıyorum sorunu 60 yapmadığım sürece 1750 de sabit kalıyor , sen aylar önce açmışsın konuyu çözebildin mi çözdüysen nasıl lütfen yardımcı ol.

@XandeR12 bende de aynı kartta aynı sorun var, 165 Hz'de yaşıyorum sorunu 60 yapmadığım sürece 1750'de sabit kalıyor, sen aylar önce açmışsın konuyu çözebildin mi çözdüysen nasıl lütfen yardımcı ol.

Cru ile çözdüm. YouTube'da rehberleri var.
VSR'yi kapatarak da çözenler varmış. Ben cru ile 125Hz'e sabitledim ve sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
vsr yi denedim olmadı sonra cru denedim 1.5 saattir olmadı denemediğim hz kalmadı 80 e kadar düşmem gerekiyor :( , yine de sağol
20.10.1 sürüm notlarını okuduğumda
"Performance Metrics Overlay and the Performance Tuning tab incorrectly report higher than expected idle clock speeds on Radeon RX 5700 series graphics products. Performance and power consumption are not impacted by this incorrect reporting."

yazısını gördüm burada bizim yaşadığımız sorunu kastediyor olabilir , 2. satırda bunun yanlış bir raporlama olduğunu belirtmiş , yani bu değerler yanlış yazılmış olabilir mi ?
bu arada son 3 sürümde de bilinen hatalara yazmışlar ama düzeltmemişler :D
VSR'yi denedim olmadı sonra cru denedim 1.5 saattir olmadı denemediğim HZ kalmadı 80'e kadar düşmem gerekiyor :( , yine de sağol
durumu sapphire e ilettim aldığım cevap

Dear Sir :
This is a normal behavior if you want to use such high refresh rate.

Just like you want a car running at max. speed and don't want to feed it gas and that is impossible.
Thanks for your understanding.

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-06_135305.png
    resim_2020-11-06_135305.png
    26,6 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleme:

Geri
Yukarı