RX 5700 XT driver hataları

Hamza Çelen

Centipat
Benim en çok merak ettiğim şu yaklaşık 4 ay sonra yani yaz tatilinde bir bilgisayar toplayacağım ancak diğer parçaları kafamda kesinleştirdim ancak ekran kartı RX 5700 XT Nitro+ modelini düşünüyorum ancak bu AMD'nin driver sorunları gözümü korkutuyor. 2070 veya 2070 Super'e bütçem yeter ancak burada benim merak ettiğim bu driver sorunları RX 5700 XT'de çözüldümü yoksa 4 aya çözülür mü? Not: Parça önerisi istenmemektedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözülebilir veya çözülmeyebilir, şimdiden kestirmek güç. 4 ay sonra kartı almadan önce konu açarsanız daha net cevaplar alırsınız.

Edit: Ayrıca herkes sorun yaşıyor değil, 4 aydır sıfır sıkıntı ile kullanmaktayım.

Son düzenleme:
Sapphire RX 5700 XT Nitro+ SE OC.

Modelini kullanıyorum.
Evet, sürücü sorunları olduğu konusu doğru.
Özellikle, yeşil ekran sorunu!
Neredeyse bütün sürücüleri denedim fakat yeşil ekran sorunum geçmedi.
Fakat oyunlarda aldığım muazzam değerleri beni bekleme konusunda bir hayli ikna edici.

Öte yandan 4 aya elon musk bizi aya çıkarır, 4 ay sonra tekrar bir daha sorun.

Benim en çok merak ettiğim şu yaklaşık 4 ay sonra yani yaz tatilinde bir bilgisayar toplayacağım ancak diğer parçaları kafamda kesinleştirdim ancak ekran kartı RX 5700 XT Nitro+ modelini düşünüyorum ancak bu AMD'nin driver sorunları gözümü korkutuyor. 2070 veya 2070 Super'e bütçem yeter ancak burada benim merak ettiğim bu driver sorunları RX 5700 XT'de çözüldümü yoksa 4 aya çözülür mü? Not: Parça önerisi istenmemektedir.

Aynı kartı kullanıyorum. Bence çözülür koskoca firma hataların üstesinden gelir diye düşünüyorum. Şu an eski sürümlerden birisiyle sorunsuz kullanıyorum. Undervolt yapılmış halde yük altında 64 derece (%35, otomatik fan hızı) görüyor maksimum.

Sapphire RX 5700 XT Nitro+ SE OC.

Modelini kullanıyorum.
Evet, sürücü sorunları olduğu konusu doğru.
Özellikle, yeşil ekran sorunu!
Neredeyse bütün sürücüleri denedim fakat yeşil ekran sorunum geçmedi.
Fakat oyunlarda aldığım muazzam değerleri beni bekleme konusunda bir hayli ikna edici.

Öte yandan 4 aya elon musk bizi aya çıkarır, 4 ay sonra tekrar bir daha sorun.

19.9.2'yi denediniz mi? Ben kullanıyorum bir sorun yok şu an.

Aynı kartı kullanıyorum. Bence çözülür koskoca firma hataların üstesinden gelir diye düşünüyorum. Şu an eski sürümlerden birisiyle sorunsuz kullanıyorum. Undervolt yapılmış halde yük altında 64 derece (%35, otomatik fan hızı) görüyor maksimum.

19.9.2'yi denediniz mi? Ben kullanıyorum bir sorun yok şu an.

Muska yaptırıp ekran kartına taktım, yine çözülmedi :D.

Geri
Yukarı