RX 5700 vs RX 5700 XT

• Konuyu başlatan Jira'nın süper çakması 3T
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 1B
J

Jira'nın süper çakması 3T

Ziyaretçi
Arkadaşlar internette RX 5700'e O.C yapılarak RX 5700 XT performansı verdiğini hatta kimi yerde geçtiğini gördüm. Aralarında 500 600 TL arasında büyük bir fiyat farkı var. Alır almaz O.C yapmayacağım tabii ki zaman içinde performans kaybı yaşadıkça O.C yapacağım. Sizce 500 TL verip 7 8 FPS fazla almak mı? Yoksa 500 TL az verip O.C ile o performansı yakalamak mı?

amd alınacaksa msi gaming x ya da saphire nitro plus alınır. Mech oc ya da TUF ya da düz saphire falan alacaksan hiç alma. Alt modelleri iyi araştır. Fiyatları ona göre tekrar araştır derim.

1440p monitörünüz varsa 5700 XT kesinlikle, OC + BIOS atmak için undervolt yapman gerek bunun içinde silikonun şanslı olması lazım. Bu işlemler ekran kartını garanti dışı bırakabilir ayrıca.

Arkadaşlar internette RX 5700'e O.C yapılarak RX 5700 XT performansı verdiğini hatta kimi yerde geçtiğini gördüm. Aralarında 500 600 TL arasında büyük bir fiyat farkı var. Alır almaz O.C yapmayacağım tabii ki zaman içinde performans kaybı yaşadıkça O.C yapacağım. Sizce 500 TL verip 7 8 FPS fazla almak mı? Yoksa 500 TL az verip O.C ile o performansı yakalamak mı?
OC ile stok 5700XT performansını yakalarsın ama 5700XT kart da OC olabiliyor 😀

Fiyat farkı 500TL ise bence RX 5700 daha mantıklı. Gaming Gecesi gibi indirimleri kovalarsan 5700XT kart 2900TL gibi fiyatlara bile satılabiliyor. Böyle bir indirim bulursan da 5700XT al derim.

1440P monitörünüz varsa 5700 XT kesinlikle, OC + BIOS atmak için undervolt yapman gerek bunun içinde silikonun şanslı olması lazım. Bu işlemler ekran kartını garanti dışı bırakabilir ayrıca.

BIOS atmayacağım sadece çekirdek ve bellek hızında artış yapacağım daha önce overclock bilgim var ona göre nasıl yapılcağını biliyorum.

Bende Sapphire Pulse 5700 almayı düşünüyorum. Ama 3000 küsur lira civarında satılıyor. 2500 TL. Civarında görürsem direk alacağım. Ederi de o kadar bence.

Geri
Yukarı