RX 5700 XT düşük grafik kalitesi sorunu

Bayram Savun

Hectopat
Yer
Mersin
Merhaba arkadaşlar. Sistemim; 3600X, Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC, 2x8 Adata XPG D80 3200 RAM, MSI B450 Tomahawk Max, Cooler Master ML240L RGB, Thermaltake Smart 600W RGB PSU, Samsung Evo 860 250GB M.2 SSD, Samsung Evo 860 500 GB SATA SSD, Aerocool Aero One Frost kasa, AOC Q27G2U 144 Hz 1ms 2K Monitör. Sıcaklıklarda, testlerde falan hiçbir sorun yok. Lakin bu Radeon ayarlarından mıdır yoksa monitörden mi bilmiyorum, oyunlarda aşırı derecede kötü bir grafik kalitesi var. Minecraft gibi oluyor. Monitörün Driver'ını aradım bulamadım. Aygıt yöneticisinde zaten PnP-Monitör (Standart) yazıyor. Ayrıca anlamadığım birçok özellik ve sizlere sormam gereken tonla soru var. HDR açık mı kapalı mı olmalı, Radeon gecikme önleme açık mı kapalı mı olmalı, Adaptive Sync açık mı kapalı mı olmalı, FreeSync açık olduğu için oyunlarda V-Sync'yi kapatmam mı gerek? Örnek olarak War Thunder oyununun giriş sayfasından bir kare yükledim. Fotoğraftan derdimi anlayacığınızı düşünüyorum. Saçmaladıysam şimdiden affola. Saygılar.

20200515163143_1.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodakı gibi problem yaşıyorsanız kenarlarda çimenlerde felan geçmiş olsun bu problemin çözümü yok.

Hocam çok kolaya kaçmak olacak ama bu tür hatalarda genelde ekran kartı driver eksikliğinden kaynaklanıyor kontrol eder misin?

Merhaba arkadaşlar. Sistemim; 3600X, Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC, 2x8 Adata XPG D80 3200 RAM, MSI B450 Tomahawk Max, Cooler Master ML240L RGB, Thermaltake Smart 600W RGB PSU, Samsung Evo 860 250GB M.2 SSD, Samsung Evo 860 500 GB SATA SSD, Aerocool Aero One Frost kasa, AOC Q27G2U 144 Hz 1ms 2K Monitör. Sıcaklıklarda, testlerde falan hiçbir sorun yok. Lakin bu Radeon ayarlarından mıdır yoksa monitörden mi bilmiyorum, oyunlarda aşırı derecede kötü bir grafik kalitesi var. Minecraft gibi oluyor. Monitörün Driver'ını aradım bulamadım. Aygıt yöneticisinde zaten PnP-Monitör (Standart) yazıyor. Ayrıca anlamadığım birçok özellik ve sizlere sormam gereken tonla soru var. HDR açık mı kapalı mı olmalı, Radeon gecikme önleme açık mı kapalı mı olmalı, Adaptive Sync açık mı kapalı mı olmalı, FreeSync açık olduğu için oyunlarda V-Sync'yi kapatmam mı gerek? Örnek olarak War Thunder oyununun giriş sayfasından bir kare yükledim. Fotoğraftan derdimi anlayacığınızı düşünüyorum. Saçmaladıysam şimdiden affola. Saygılar.

Eki Görüntüle 563464
Driverlar güncel mi?

Yok bu kadar değil. Sadece görüntü kalitesinde sıkıntı var. Mesela fotoğraftaki uçağın kanadına bakarsanız anlarsınız.

Güncel sürüm olan 20.4.2 kurulu şu an.
Evet oradan yola çıktım ben de,

Sitesini inceler isen;

Grafik olarak üst düzey hizmet vermeyi amaçlıyor. Site de hem bahsi geçer ayarları yapabilirsin hem de,
adresinden driverleri indirebilirsin hocam.

Ekran kartı driverında sorun yok arkadaşlar teşekkür ederim. Lakin canım çok sıkıldı. Radeon ayarlarını, monitör ayarlarını bilen birisi lazım.
Site de bahsi geçen, Intelligent Sharpening Technology gibi ayalar mevcut onları denemen daha hayırlı olur, şuan sisteminde seçili olan ayaları görmek mümkün değil malesef.

Geri
Yukarı