RX 5700 XT Ekran kartı yeşil ekran veriyor

cixdiag

Hectopat
Yer
İstanbul
Selamlar bilgisayarımı yeni aldım yaklaşık 2 ay oldu. Ekran kartımda sıkıntı var bu kesin oyun oynarken internette takılırken video izlerken vs yeşil ekran veriyor. Fanı aktif edince biraz daha geç yeşil ekran veriyor. Sonra aynı sisteme RX 560 ve RX 580 taktım hiçbir sıkıntı vermedi her şeyi sıkıntısız yaptım oynadım. Sıkıntı şu ben bunu bir mağazada aldım nasıl değiştirebilirim ücretsiz bir şekilde? Not: Herhangi bir OC işlemi yapılmamıştır.

Sistemim.
  • ASUS TUF B450-PRO GAMING 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 RGB M.2 DVI.
  • AMD Ryzen 3500X.
  • ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT OC 8 GB GDDR6 256 Bit ekran kartı.
  • Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB fanlı midtower Gaming kasa.
  • 2 X G.Skill 8 GB Ripjaws V kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
  • Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD (1700 MB okuma / 1600 MB yazma)

Hangi magaza ve 2 ay kullanmissin ne degisimi ? Garantiye yollarsin.
İsterse 6 ay kullanmış olsun, servis raporuyla veya thh'nin yönlendirdiği bilir kişi raporuyla ürünün ayıplı olduğunu ispat ederse değişim veya ücret iadesi alma hakkı 1 seneye kadar var.

Hangi magaza ve 2 ay kullanmissin ne degisi mi? Garantiye yollarsin.

İtopya'nın internet sitesinden hazır kasa olarak aldım. Aldığım günden beri yeşil ekran sorunu var. Ben bunu şimdi garantiye yollasam tamir etseler gene aynı sıkıntılarla karşılaşabilirim o yüzden dedim değişimi nasıl yapabilirim diye.

Servisine gönderip arızalı olduğunu ve değiştirmek istediğini söyleyeceksin. Tamir vs teklif ederlerse sakın kabul etme. Öyle bir durumda THH'ye başvuracağını söyle. Yine dinlemezlerse e-devlet üzerinden başvurunu yap. Onlar seni telefonla arayıp bilirkişi adresini verecekler. Gidip teslim et kartı, inceleme sonucunda arızalı olduğuna dair rapor verirse bilirkişi ekran kartını sıfırı ile değişim yaparsın.

Geri
Yukarı