RX 5700 XT FurMark sonuçları nasıldır?

roli

Decapat
Daha fazla  
2. el olarak Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC ekran kartı aldım. Aldığım kişi 4 ay gibi ağır yük olmadan mining yaptığını ve bakımlarını yaptığını söyledi. Benim sorum şu: FurMark değerleri iyi midir? Isı değerleri bana yüksek geldi. Bakımlarını yaptığını söyledi fakat macununu değiştirmemi önerir misiniz? Elimde MX-4 macun var.

Not: Testleri 1360x768 monitörde yaptım fakat testi yaparken 1080p seçtim. Bunun teste etkisi olur mu?

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 259
  • image (1).png
    image (1).png
    30,5 KB · Görüntüleme: 223
Evet biliyorum 6600 XT alacaktım fakat bunun fiyatı uyguna geldi biraz.
81 derece biraz yüksek bu havalar için ama oyunlarda o kadar yükseleceğini sanmıyorum. Ayrıca 1366 gibi çözünürlüklerde herhangi bir işlemciyle iyi darboğaz yersiniz. Onu 1080P yapmaya çalışın.

Sıcaklık konusunda da takipçisi olun, termal macun yenilersiniz.

81 derece biraz yüksek bu havalar için ama oyunlarda o kadar yükseleceğini sanmıyorum. Ayrıca 1366 gibi çözünürlüklerde herhangi bir işlemciyle iyi darboğaz yersiniz. Onu 1080P yapmaya çalışın.

Sıcaklık konusunda da takipçisi olun, termal macun yenilersiniz.
Kasanın kapaklarını takmadım şuan, birde biraz kapalı alanda yanları, üstü ve altı kapalı (çalışma masası içinde). Temperli cam olduğu için ön taraftan hava girmiyor içine ama cam kısmında 3 fan arkada 1 tane egzoz fan bulunmakta. Kapatsam mı kapatmasam mı bilemedim.

Çözünürlüğe gelirsek yeni monitör alana kadar maalesef bunu kullanmak zorundayım. Eski monitörümde DVI çıkışı olduğu için ekran kartına takamıyorum. Çeviri aldım fakat maximum 60hz destekledi (monitörüm 144hz). 60hz olunca da monitör kendini küçültüyor küçük ekranda kalıyor. Yani yanlar ve üstler black bar oluyor.

Kasanın kapaklarını takmadım şuan, birde biraz kapalı alanda yanları, üstü ve altı kapalı (çalışma masası içinde). Temperli cam olduğu için ön taraftan hava girmiyor içine ama cam kısmında 3 fan arkada 1 tane egzoz fan bulunmakta. Kapatsam mı kapatmasam mı bilemedim.

Çözünürlüğe gelirsek yeni monitör alana kadar maalesef bunu kullanmak zorundayım. Eski monitörümde DVI çıkışı olduğu için ekran kartına takamıyorum. Çeviri aldım fakat maximum 60hz destekledi (monitörüm 144hz). 60hz olunca da monitör kendini küçültüyor küçük ekranda kalıyor. Yani yanlar ve üstler black bar oluyor.
Bu durumda yazın sıcaklık konusunda baya sıkıntı çekeceksiniz gibi duruyor.

109 derece hot spot çok, max sıcaklık sınırı. Fan hızlarını arttırmanız veya undervolt yapmanız gerekebilir.

Sıcaklık yüksek, hotspot sıcaklığı çok yüksek. FPS GEN 3 destekli anakart kullanıyorsan normal. Bende de aynı, GEN 4 destekli anakartta 170 civarlarındaydı.

1676831059167.png

İkinci testi senin ekran çözünürlüğüne göre yaptım.

1676831416392.png

Son düzenleme:
Sıcaklık yüksek, hotspot sıcaklığı çok yüksek. FPS GEN 3 destekli anakart kullanıyorsan normal. Bende de aynı, GEN 4 destekli anakartta 170 civarlarındaydı.

Eki Görüntüle 1675610

İkinci testi senin ekran çözünürlüğüne göre yaptım.

Eki Görüntüle 1675622
Macun değiştirsem hotspot sıcaklığı düşer mi ?
Çözünürlük derken FurMark'ı 1080de yaptım zaten ama monitörün çözünürlüğü farklıydı.

Pencereli testte maksimum monitörün çözünürlüğü kadar açıyor testi o yüzden öyle yaptım.

Yeni macun sıcaklığı düşürürse hotspot sıcaklığı da düşer.

Geri
Yukarı