RX 5700 XT için 600 TL güç kaynağı önerisi

Lakuri

Picopat
Daha fazla  
Selamlar,

600 liralık bütçem bulunmakta. Aşağıdaki sistemim için güç kaynağı önerebilir misiniz?

Ryzen 5 3500X.
ASUS RX 5700 XT Dual Evo OC.
ASUS B450M-K.
2*8 GB 3000 MHz RAM.
1 Adet HDD.
1 Adet SSD.
6 Adet fan.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bir sorum olacak yakın zamanda senin sistemine yakın bir iki tık üst seviye sistemime yükseltme yapacağım, 5700XT'de ısınma sorunu vs. gibi sorunların oldu mu? Ben Ryzen 3600X ve B550M Tomahawk farklı olarak ekleyeceğim senden bir bilgilendirirsen tecrübe etmiş biri olarak ona göre bende kafamda şekillendireceğim, 1080P'de tüm oyunları Full Ultra ayarda yüksek FPS akıcı oynar mıyım sence?

Ek olarak sana PSU önerim;

Cooler Master MWE 80+ 650W.

Dostum bir sorum olacak yakın zamanda senin sistemine yakın bir iki tık üst seviye sistemime yükseltme yapacağım, 5700XT'de ısınma sorunu vs. gibi sorunların oldu mu? Ben Ryzen 3600X ve B550M Tomahawk farklı olarak ekleyeceğim senden bir bilgilendirirsen tecrübe etmiş biri olarak ona göre bende kafamda şekillendireceğim, 1080P'de tüm oyunları Full Ultra ayarda yüksek FPS akıcı oynar mıyım sence?

Ek olarak sana PSU önerim;

Cooler Master MWE 80+ 650W.
Hocam bendeki modelde ısınma sorunları yaşamıyorum. Şuana kadar oynadığım tüm oyunlarda +60fps aldım 1080p'de gayette akıcı ve güzel bir şekilde oyun oynuyorum. Bu kartın tek sıkıntı spike dediğimiz ani güç pilleri yapıyor ve güç kaynağını patates edebiliyor. Bu yüzden fps'i 75'e sabitleyip ani güç dalgalanmaların minimize ediyorum. Alacaksanızn bunu göze alarak alın. Gaming mode'da kullanmak istiyorsanız oldukça üst segmentten bir PSU almalısnız.
650 veya 700W'lık PSU önerebilir misiniz?

Hocam bendeki modelde ısınma sorunları yaşamıyorum. Şuana kadar oynadığım tüm oyunlarda +60FPS aldım 1080P'de gayette akıcı ve güzel bir şekilde oyun oynuyorum. Bu kartın tek sıkıntı spike dediğimiz ani güç pilleri yapıyor ve güç kaynağını patates edebiliyor. Bu yüzden FPS'i 75'e sabitleyip ani güç dalgalanmaların minimize ediyorum. Alacaksanızn bunu göze alarak alın. Gaming Mode'da kullanmak istiyorsanız oldukça üst segmentten bir PSU almalısnız.
650 veya 700W'lık PSU önerebilir misiniz?

Anladım dostum bilgilendirdiğin için teşekkür ederim bunları göz önünde bulunduracağım galiba NVIDIA bir ekran kartı alacağım gibi.

Geri
Yukarı