RX 5700 XT için PSU Tavsiyesi

Yeterli geleceğini düşünüyorum sistemin yam yükte 470W civarı olur.
Cepabınız için teşekkür ederim. Sapphire rx 5700 xt pulse kartımı bugün teslim aldım. Şimdilik sorunsuz çalışıyor. Daha detaylı test yapmadım fakat aklıma takılan bir soru oldu. Gpu sıcaklığı oyun oynarken 76 derece iken vrm sıcaklığı 94 derece görünüyor. Aida 64 ve msi afterburner programı ikisi de aynı gösterdiğinden dolayı değerlerin doğru olduğunu düşünüyorum. Yani bu vrm sıcaklığı normal mi? Masaüstünde fanlar dönmezken de 72 derece. Bana yüksek geldi ama vrm için bu sıcaklık değerleri normal olabilir mi? Ayrıca gpu bellek sıcaklığını da en yüksek 86 derece gördüm.

Cepabınız için teşekkür ederim. Sapphire rx 5700 xt pulse kartımı bugün teslim aldım. Şimdilik sorunsuz çalışıyor. Daha detaylı test yapmadım fakat aklıma takılan bir soru oldu. Gpu sıcaklığı oyun oynarken 76 derece iken vrm sıcaklığı 94 derece görünüyor. Aida 64 ve msi afterburner programı ikisi de aynı gösterdiğinden dolayı değerlerin doğru olduğunu düşünüyorum. Yani bu vrm sıcaklığı normal mi? Masaüstünde fanlar dönmezken de 72 derece. Bana yüksek geldi ama vrm için bu sıcaklık değerleri normal olabilir mi?
Bilmiyorum pek AMD kartlarıyla aram yok. Konu açarsanız yardımcı olurlar.

Şu an sanıyorum ki GDDR6 VRAM olayı firmalarda çok oturmadı ya da olayın ciddiyetinin farkında değillerdi. Şu an sorun yaşanan veya ölen kartların çoğunda VRM ısınmasından dolayı kart çöpe gidiyor. Sanırım önceden bununla ilgili bir sorun olmuyordu, onlara da piyangodan çıkar gibi çıktı. Hiç mi test yapmazsınız da piyasaya bodoslama sürersiniz kartı anlamıyorum. Soğutma açısından şu an en iyi AMD modeli Sapphire Nitro+ sanırım, ama malzeme kalitesi açısından tavsiye etmiyor Recep Baltaş.

Şu an sanıyorum ki GDDR6 VRAM olayı firmalarda çok oturmadı ya da olayın ciddiyetinin farkında değillerdi. Şu an sorun yaşanan veya ölen kartların çoğunda VRM ısınmasından dolayı kart çöpe gidiyor. Sanırım önceden bununla ilgili bir sorun olmuyordu, onlara da piyangodan çıkar gibi çıktı. Hiç mi test yapmazsınız da piyasaya bodoslama sürersiniz kartı anlamıyorum. Soğutma açısından şu an en iyi AMD modeli Sapphire Nitro+ sanırım, ama malzeme kalitesi açısından tavsiye etmiyor Recep Baltaş.
94 derece dediğim ısı değeri başka bir değermiş yanlış bakmışım. Vrm ısısı 72 dereceymiş. Gpu temprature 2 diye gösteriyor msi afterburner programında 94 derece olan bu ne olduğunu anlamadım. Bellek sıcaklığı da 86 derece.

94 derece dediğim ısı değeri başka bir değermiş yanlış bakmışım. Vrm ısısı 72 dereceymiş. Gpu temprature 2 diye gösteriyor msi afterburner programında 94 derece olan bu ne olduğunu anlamadım. Bellek sıcaklığı da 86 derece.
Bir şeylerin 94 derece olması yine de iyi değil :D Yeni nesil kartlarla ilgili bir testte kartların neden fiş çektiğine cevap arayan bir arkadaş kartın çeşitli bölgelerindeki sıcaklıkları ölçüyordu ve bazı bölgelerde sizde olduğu gibi 90-95 derece civarı sıcaklıklar görüyordu. Zaten RTX 2080Ti'ın FE modellerinde kartların bir süre sonra kepenk indirmesi da bu yüzden olsa gerek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı