Rehber RX 5700 XT için sorunsuz sürücü önerileri

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Öncelikle AMD ekran kartı sürücüsünde çok sorun yaşayan ve bu şikayetten müzdarip arkadaşlar için RX 5700 XT üzerinde deneyimlediğim gözlemlerime dayanarak bir stabilite sürümleri skalası oluşturdum.

1) AMD Radeon Adrenalin 19.12.1 (Vulkan olmayan en stabil sürücü RX 5700 XT için.)

2) AMD Radeon Adrenalin 20.2.2 (20 serisi içerisinde bana göre en stabil çalışanı.)

3) AMD Radeon Adrenalin 20.4.2 (Son yayımlanan WHQL sürücüsü.)

Ayar seçimi önerisi isterseniz "Standart" ayar en iyi ayardır bana göre.
İnşallah yakın zamanda tüm sorunlardan arındırılmış bir sürücü görmek dileğiyle.

Ben NVIDIA kart kullanıyorum (GTX 1660 SUPER) fakat Edge'de donanımsal hızlandırma açıkken YouTube'da Scroll yapınca görüntü gidip gelme sorunu yaşıyorum. Bir süredir donanımsal hızlandırma kapalı kullanıyorum Edge'i o yüzden. En son 451.67 sürücüsünde bu sorunu yaşamıştım fakat HAGS (Hardware Accelerated GPU Scheduling) açıktı. Şimdi 452.06 sürücüsüne geçtim ve HAGS'yi kapattım. Sizce NVIDIA'daki en stabil sürücü nedir?
Çünkü en son 451.67 ile bir kere RDR2 oynarken Edge ile bir sayfaya girince bilgisayar DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası vermişti. Sizce 446.14'e dönmeli miyim? Yoksa hazır 452.06 yüklüyken Edge donanımsal hızlandırmasını açmalı mıyım?
Bu sorunlar Firefox'ta olmuyor bu arada. Firefox'ta hiçbir sorun olmadan Scroll yapabiliyorum zaten. Sorun Edge 84 ile başladı.

Ben NVIDIA kart kullanıyorum (GTX 1660 SUPER) fakat Edge'de donanımsal hızlandırma açıkken YouTube'da Scroll yapınca görüntü gidip gelme sorunu yaşıyorum. Bir süredir donanımsal hızlandırma kapalı kullanıyorum Edge'i o yüzden. En son 451.67 sürücüsünde bu sorunu yaşamıştım fakat HAGS (Hardware Accelerated GPU Scheduling) açıktı. Şimdi 452.06 sürücüsüne geçtim ve HAGS'yi kapattım. Sizce NVIDIA'daki en stabil sürücü nedir?
Çünkü en son 451.67 ile bir kere RDR2 oynarken Edge ile bir sayfaya girince bilgisayar DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası vermişti. Sizce 446.14'e dönmeli miyim? Yoksa hazır 452.06 yüklüyken Edge donanımsal hızlandırmasını açmalı mıyım?
Bu sorunlar Firefox'ta olmuyor bu arada. Firefox'ta hiçbir sorun olmadan Scroll yapabiliyorum zaten. Sorun Edge 84 ile başladı.
Dediklerinize bakılırsa Chromium tabanlı tarayıcılarda bir tek AMD sorun yaşamıyormuş.
Bu sorunlar giderilebilecek sorunlar olsaydı şimdiye kadar AMD gibi bir firma bunları giderirdi. Kartlar çıkalı 1 seneden fazla oldu. Ben bu sorunların giderilebilecek sorunlar olduğunu düşünmüyorum artık. Kronik sorunlu bir kart serisi RX 5700.
Bunun nedeni GCN mimarisini terkedip RDNA gibi saçma sapan bir mimariye geçmiş olması. Yapamadılar işte ellerinde kaldı.

Geri
Yukarı