RX 5700 XT için stabil sürücü

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Şu anda WHQL sürücüsünü kullanıyorum. Sürücüyü kurmadan önce güvenli modda önceki sürücüyü DDU ile kaldırdım ve WHQL sürücüsünü kurdum. Bu şekilde Windows açılışlarında Radeon ayarları sıfırlandı bildirimi alıyordum. İnternette yer alan rivayetlere göre hızlı başlat ayarını kapatınca bu sorun ortadan kalkıyormuş. Kapattıktan sonra birkaç gün sorunsuz kullandım fakat bugün birden ekran kilitlendi. Arka planda PC çalışıyordu ama. Reset atmadan düzelmedi.

Hızlı başlatmayı kapatmak, birkaç nesil önceki AMD kartlar için iyi bir alternatif oluyor. Keza yeşil takıma geçmiş olmama rağmen hala formattan hemen sonra bu ayarı kapatırım. WHQL sürücülerle sorun yaşıyorsan son sürüm Beta sürücülerini denemende fayda var. Eski kartımda, 22.11.2 sürümünü çıktığı zaman hemen geçtim. O sıra beta sürücüsü olarak geçiyordu ama yaşadığım çoğu sorunu, kartı değiştirinceye kadar yaşamadım. Belki sende de işe yarayabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı