RX 5700 XT mi RTX2060 Super mi?

Bütçe
4000

osmanaydn1998

Centipat
Sapphire Sapphire RX 5700 XT SE Nitro+ mi almalıyım yoksa GeForce RTX 2060 Super Windforce 8 GB 256Bit GDDR6 mi alayım çok kararsızım. Ekran kartı önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. İşlemcim Ryzen 5 3600X? Hangisini alayım? Neden yazarsanız çok güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapphire Sapphire RX 5700 XT SE Nitro+ mi almalıyım yoksa GeForce RTX 2060 Super Windforce 8 GB 256Bit GDDR6 mi alayım çok kararsızım. Ekran kartı önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. İşlemcim Ryzen 5 3600X? Hangisini alayım? Neden yazarsanız çok güzel olur.
Performans olarak soruyorsanız 5700 XT' nin muadili 2070 Superdir. Sizin yazdığınız XT en iyi model bile olabilir. Bir şüphe vardı zamanında sürücü noktasında. Forumlara baktığım kadarıyla o da ciddi anlamda hallolmuş durumda.

Sürücü sorunları "büyük ölçüde" çözüldüyse bence biraz daha düşün. Tamamen çözüldüğünü söyleyen görmedim. Şimdi diyecekler ki ama NVIDIA'da da sorun olabilir evet olabilir ama kronik değil veya büyük ölçüde çözüldü gibi bir şey demezsin oldu bitti bir daha zor olur diye düşünürsün. AMD alıp bir kez bile sürücüler yüzünden sorun yaşayıp kaybettiğin 2 saatin bence RTX 2060 Super ile aradaki performans farkından daha değerli. Bu tamamen şahsi düşüncem son karar tabii senin. Dedikleri gibi RX5700 XT RTX2070 Super muadili bir kart.

Sürücü sorunları "büyük ölçüde" çözüldüyse bence biraz daha düşün. Tamamen çözüldüğünü söyleyen görmedim. Şimdi diyecekler ki ama NVIDIA'da da sorun olabilir evet olabilir ama kronik değil veya büyük ölçüde çözüldü gibi bir şey demezsin oldu bitti bir daha zor olur diye düşünürsün. AMD alıp bir kez bile sürücüler yüzünden sorun yaşayıp kaybettiğin 2 saatin bence RTX 2060 Super ile aradaki performans farkından daha değerli. Bu tamamen şahsi düşüncem son karar tabii senin. Dedikleri gibi RX5700 XT RTX2070 Super muadili bir kart.
Kesinlikle katılıyorum. İçine sinerek, sürekli aklında bir şey mi olacak sıkıntısı olmadan deneyimlemek paha biçilemez. Kendi düşüncem özellikle ülkemizde 1000₺' lik fark olması caydırıcı duruyor. Ayrıca alıp da gram başı ağrımadan kullanan arkadaşım da çok fazla.

Ortalama %20 daha güçlü bir kart 5700XT ama tam bir bomba, sen alırsan belki sıkıntı çıkmaz ama garantisi yok. Bende sıkıntılıydı pişman oldum ama yapacak bir şey yok neyse. RTX 2060 Super'a gelince performans olarak düşük olabilir ama stabil ve DLSS gibi muazzam bir teknoloji var. Ben olsaydım 2060 Super alır yoluma bakardım. Ama tabii karar senin hayırlı olsun şimdiden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı