RX 5700 XT ROG STRIX vs MSI Gaming X

Strix modelinde soğutma bloğu GPU'ya temas etmediği için çok yüksek sıcaklıklarda çalışıyor. Aldıktan sonra fiziksel müdahale ile düzeltirseniz 20 dereceden fazla düşüş oluyor.
Bu yüksek sıcaklık konusunda ASUS bu konuda AMD'yi suçlamıştı :D Şaka gibi.
Kartı al, yazılım problemiyle uğraş, undervolt gibi saçma şeylerle uğraş sonra fanboy güzel tespit 🙂
Son yazılımı kullandın mı? Birkaç gündür bakıyorum forumlara ve herhangi bir problem yaşayan görmedim. Hala siyah ekran sorunu yaşıyorsan kartın güç bağlantısını daisy chain yerine farklı girişleri kullanarak yap ve monitör kapatmayı devre dışı bırak, çözülecektir. Undervolt harika bir şey aslında, 2070S 215W çekerken 5700 XT 150-130W falan çekiyor. Zorunlu olmasa bile yapılması taraftarıyım.

Model olarak Sapphire tarafında Pulse ve Nitro+; Gigabyte tarafında Gaming öneririm. Her açıdan harika modeller.

Hatta ASUS bu konuda AMD'yi suçlamıştı :D

Son yazılımı kullandın mı? Birkaç gündür bakıyorum forumlara ve herhangi bir problem yaşayan görmedim. Hala siyah ekran sorunu yaşıyorsan kartın güç bağlantısını daisy chain yerine farklı girişleri kullanarak yap ve monitör kapatmayı devre dışı bırak, çözülecektir. Undervolt harika bir şey aslında, 2070S 215W çekerken 5700 XT 150-130W falan çekiyor. Zorunlu olmasa bile yapılması taraftarıyım.

Model olarak Sapphire tarafında Pulse ve Nitro+; Gigabyte tarafında Gaming öneririm. Her açıdan harika modeller.
Ben AMD kullanmıyorum. Undervolt gibi şeylerle uğraşmam. Aldığım kart bana sorunsuz tam performans vermeli. AMD'nin uzun zamandır yazılım problemi var. Bu yüzden insanlar kartlarını bile değiştirdi. Sence bu durum normal mi? Para veriyorsun, oyun oynamak yerine saçma şeylerle uğraşıp duruyorsun. AMD'yi işlemci konusunda tebrik ediyorum. Ama ekran kartı konusunda NVIDIA'nın seviyesine gelebileceğini zannetmiyorum.

@CillianMurphy Yaşayan kadar yaşamayan da vardı. Kolay düzeltilebilir olsa seri düzeltirlerdi zaten. Açıkçası öyle yazınca kullandığını düşündüm. Undervolt kolay bir işlem, eski NVIDIA kartıma da yapmıştım. Yeni alacağım karta da %90 yaparım. Burada 5700 XT kullanan tonla insan var. Genel olarak sorun yaşayan daha az insan gördüm. GPU gücü konusunda gelse bile yazılım tarafında maalesef biraz sakat. İşlemcilerinin başarısı satışlarından belli oluyor zaten ancak ilk çıktığı zamanlar boost hızlarına çıkamama konusunda problemler vardı, neyse ki çok kısa sürede yeni BIOS çıktı da halloldu. Keşke ekran kartı tarafı da böyle olsa. 5700 serisi çıkalı kaç ay oldu.

Fiyatı düşük olsa sorunlarına rağmen alırdım fakat NVIDIA almak şu anda daha mantıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arada 1000 TL kadar fark olmasa herkes 2070S alır ancak şu an bulunduğumuz durumda 5700 XT daha mantıklı. Artık bahane de kalmadı şu sebepten dolayı alınamaz gibi. RTX için de 1000 TL fazla vermek mantıklı değil, hele ki piyasada sayılı oyun varken. Bulabildiğim en düşük fiyatlar:

STRIX modelinde soğutma bloğu GPU'ya temas etmediği için çok yüksek sıcaklıklarda çalışıyor. Aldıktan sonra fiziksel müdahale ile düzeltirseniz 20 dereceden fazla düşüş oluyor.

Gaming X modelinde ise termal ped problemleri vardı, onu da önermiyorum.

5700 XT alacaksanız, ki önermiyorum, Nitro+ modelini alabilirsiniz. Bana kalırsa ekran kartı tarafında AMD'den uzak durup NVIDIA alın kafanız rahat etsin.

Benim bildiğim thermal pad sorunu evoke ile mesh modelinde var Gaming X'te yok diye biliyorum yanlış bilgilendirme olabilir mi?
Fiyat darlığım bulunmamakta 2070 Super Gaming X Trio nasıldır ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı