MSI Gaming X RX 5700 XT vs ASUS Rog Strix RX 5700 XT

Asus amd'ye kıyak yapıyor olamaz :D.Genel olarak nvidia serisi sorunsuz ama ilginç doğrusu.
Yani aslında 2070 kartlarda stutter yaşadım. İşlemci ve RAM değiştirdim düzelmedi bende kartları servise gönderdim. İade/değişim kararı verilmiş. Kartlar daha 4 aylıktı. Kartlar gerçekten sorunlu mu yoksa ilk 6 ay içerisinde sıkıntı olduğu için iade/değişim işlemleri daha kolay oluyormuş onla alakalı bir durum mu bilemiyorum. Servisi aradığımda onarılamayan bir GPU arızası tespit edildi dediler. Bende artık uğraşmak istemediğimden RX 5700 XT almaya karar verdim.

Yani aslında 2070 kartlarda stutter yaşadım. İşlemci ve RAM değiştirdim düzelmedi bende kartları servise gönderdim. İade/değişim kararı verilmiş. Kartlar daha 4 aylıktı. Kartlar gerçekten sorunlu mu yoksa ilk 6 ay içerisinde sıkıntı olduğu için iade/değişim işlemleri daha kolay oluyormuş onla alakalı bir durum mu bilemiyorum. Servisi aradığımda onarılamayan bir GPU arızası tespit edildi dediler. Bende artık uğraşmak istemediğimden RX 5700 XT almaya karar verdim.
Stutter nvidia'da genel bir sorunmuş.Rx 5700 xt beklentilerinizi karşılayacaktır kart neredeyse rtx 2080'e yakın bir kart.Gönlünüze hangisi geliyorsa onu alın.Şimdiden hayırlı olsun.

daha çok var aynı şikayet.

daha çok var aynı şikayet.
2 konudaki kişilerin nickleri benziyor ben aynı kişi olduğundan şüphelendim :)
Fan hızı sorunu düzeltildi diye biliyorum ama yeni üretimlerde.

2 konudaki kişilerin nickleri benziyor ben aynı kişi olduğundan şüphelendim :)
Fan hızı sorunu düzeltildi diye biliyorum ama yeni üretimlerde.
MSI Gaming X modelinde bende düzeltildi diye duymuştum ancak anlaşılan düzelmemiş. 🙁
Asusda 3 yıl Garanti var sadece bu bile yeterli bence.
ASUS beni garanti konusunda hiç mağdur etmedi. Gerçekten satış sonrası destekleri çok iyi ama tabii ki yeni aldığım kartımı sürekli servise göndermek istemem. 😀

Geri
Yukarı