RX 5700 XT Ryzen 3 3100 sistemde tarayıcı kasıyor

kaane

Kilopat
Merhaba tarayıcı kullanırken kasmalar yaşıyorum. Bu şöyle yaşanıyor, örneğin aşağı doğru kaydırdığım zaman sayfalar yüklenecekken droplanır gibi oluyor, animasyonlu ve grafiği sağlam sitelere girince de kasmaya başlıyor. Bunu bugün (reklam gibi olmasın, kimseye de asla tavsiye etmem) keydrop'ta çok bariz şekilde fark ettim. Bu site kullandığımda laptopda da kasıyor ancak nedenini çözemedim. Laptop belki güçsüz kalıyor olabilir tamam ancak masaüstü hiç de güçsüz değil diye düşünüyorum. Aşağıda sistem özelliklerimi belirttim, bu sitede neden kasılmalar yaşarım? İşlemci kaynaklı mıdır? Daha önce açtığım konu da bununla bağlantılı olabilir mi? Cevaplayabilirseniz çok sevinirim çünkü artık çıldırtmak üzere, sinirden gülüyorum :D

Sistem:
AMD Ryzen 3 3100 3.60GHz (O.C. yok)
MSI Evoke RX 5700 XT
DeepCool PK550D 550W 80+
GoodRam IRDM PRO 16 GB RAM (Custom 2933 MHz)
MSI Spatium M390 (Dual boot Windows 11)
Kingston A400 (Dual boot Windows 10)

Merhaba tarayıcı kullanırken kasmalar yaşıyorum. Bu şöyle yaşanıyor, örneğin aşağı doğru kaydırdığım zaman sayfalar yüklenecekken droplanır gibi oluyor, animasyonlu ve grafiği sağlam sitelere girince de kasmaya başlıyor. Bunu bugün (reklam gibi olmasın, kimseye de asla tavsiye etmem) Key-Drop'ta çok bariz şekilde fark ettim. Bu site kullandığımda laptopta da kasıyor ancak nedenini çözemedim. Laptop belki güçsüz kalıyor olabilir tamam ancak masaüstü hiç de güçsüz değil diye düşünüyorum. Aşağıda sistem özelliklerimi belirttim, bu sitede neden kasılmalar yaşarım? İşlemci kaynaklı mıdır? Daha önce açtığım konu da bununla bağlantılı olabilir mi? Cevaplayabilirseniz çok sevinirim çünkü artık çıldırtmak üzere, sinirden gülüyorum :D

Sistem:
AMD Ryzen 3 3100 3.60GHz (O.C. Yok)
MSI Evoke RX 5700 XT
DeepCool PK550D 550W 80+
Goodram IRDM Pro 16 GB RAM (Custom 2933 MHz)
MSI Spatium M390 (Dual boot Windows 11)
Kingston A400 (Dual boot Windows 10)

Sürücü hocam sürücü, hangi sürücüyü kullanıyorsunuz?

Hocam eski RX 580 sürücüsü kalıntısı duruyor olabilir Dual boot yüzünden tam sağlıklı silemedim. Dual boot nasıl kaldırabilirim? Bir türlü bulamadım. Direkt disk biçimlendirsem düzelir mi?

DDU ile silebilirsiniz, bana kalır ise DDU ile sildikten sonra 23.5.2 sürücüsünü yükleyin, sorunsuz kullanıyorum.

DDU ile silebilirsiniz, bana kalır ise DDU ile sildikten sonra 23.5.2 sürücüsünü yükleyin, sorunsuz kullanıyorum.
Dual boot kaldırdım, DDU ile temizledim sonra 23.5.2 yükledim. Ancak tek kafamı kurcalayan şu oldu, kaçtır DDU ile silip tekrar başlatıyorum, hepsinde de Windows Update gidip ısrarla önden driver yükleme peşinde. Bu iyi bir şey mi? yoksa sıkıntı ondan olabilir mi?

Geri
Yukarı