RX 5700 XT Ryzen 5 3600 Performans Düşüklüğü

İ9Pro

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen hafta topladım bu sistemi fakat aldığım FPS değerleri internette gösterilen videolarla neredeyse alakasız. Benim ekran kartında veya sistemimde bir sıkıntı mı var?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Misal Witcher'da 90 FPS alıyorum video da 130 FPS civarlarında.

Son düzenleyen: Moderatör:
@İ9Pro Bu videoların çoğu fake oluyor, güvenmemelisiniz. Çeşitli yorumlar:
wolfgang ve testing games adlı kanallar fake videolarıyla bilinen bir kanal. ciddiye almayın. Sağlam ekipmanı vs olmayan kanalların (youtube karşılaştırma videolarının tamamına yakını) verileri fake. 5-6 çok sağlam kanal dışında youtube videoları üzerinden kart işlemci seçmeyin değerlendirmeyin.
...5600xt hangi kart karşısında ne yapar ne eder bakmadım ama konu içinde paylaşılan videolar tümüyle fake. bırakın paint ile yapılmış çakma grafikleriyle meşhur ve youtube'u flood halinde envai çeşit kartın envai çeşit kartla sözde videosunu adeta flood halinde yayınlayan NJ tech, benchmarks, thegamrone, thespyhood, gibi kanallar yanında testing games gibi sözde oyun içi grafiklerle paylaşanların videoları da 95% fake. bu kartların hiçbiri bu adamların elinde yok. 1 tane kart test sistem fotosu atamazlar. pc başında 2-3 büyük kanalın grafiklerinin değiştirilmesiyle hatta çoğu zaman ona bile zahmet etmeden hazırlanmış sözde tablolar ve oyun içi görüntüler. yapması gayet kolay. testin games adlı kanal dahil bunlara bakıp sistem kuranlar büyük hüsran yaşar.3-4 tane sistem gösteren büyük kanal var gamers nexus gibi. gerisi 95% fake. hele youtube resmen fake tablo görüntü ile tık ve kolay para kasan kanalların istilasında...

Chipsetiniz, bios sürümünü, gpu driverınız güncel mi? Paylaştığınız videoda gpu ve cpu tarafında herhangibir overclock durumu var mı? Ram frekans ve CL değerleriniz aynı mı? Sistem güç ayarlarınız, kayıt defteri, arka plan uygulamaları, izin verilen eylemler ve oyun ayarlarınız, ekran çözünürlüğünüz videodaki sistemle birebir aynı mı?

Chipsetiniz, bios sürümünü, gpu driverınız güncel mi? Paylaştığınız videoda gpu ve cpu tarafında herhangibir overclock durumu var mı? Ram frekans ve CL değerleriniz aynı mı? Sistem güç ayarlarınız, kayıt defteri, arka plan uygulamaları, izin verilen eylemler ve oyun ayarlarınız, ekran çözünürlüğünüz videodaki sistemle birebir aynı mı?
Güncelleme olarak ekran kartı konusunda güncelim biosu bilmiyorum çözünürlük ve ayarlar olarak aynıyım videoyla
Afterburner ile oyun içi değerleri paylaş bakalım.
ankarada internet çöküşü yaşandı ondan dolayı yarına anca atabilirim
gam2.PNG

sıkıntı var mı hocam attım değerleri

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı