RX 5700 XT Pulse Ryzen 5 3600 FPS problemi

Anılsamsa

Centipat
Merhaba arkadaşlar, sitelerde orada buruda çok fazla sıkıntı yaşayan gördüm, belki yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum. Sistemi bu ayın 4 dün de aldım kurdum.
Sistemim:
Ryzen 5 3600.
Anakart: MSI B450 GAMING Plus Max.
Ekran kartı: AMD Sapphire RX 5700 XT Pulse.
RAM: Corsair 2x8 16 GB 3200MHz DDR4 CMK16GX4m2E3200C16.
PSU: Gamemax 650W 80 Plus bronz.
SSD: Corsair MP510 240GB 3100MB/sn-1050MB/sn NVMe PCI-e M.2 SSD.
Monitör: ASUS VG248 Gaming monitör 144Hz.
gelelim problemime çok fazla FPS kaybı. Sistemi dışardan kendim alıp kendim topladım toplamada herhangi bir problem oldugunu düşünmüyorum 3 defa değiştirdim. 4 defa temiz kurulum yaptım bütün driverları elle eksiksiz bir şekilde kurdum BIOS'u en güncel sürümünü yükledim. Ekran kartı sürücüsü olarak çok fazla sürümünü denedim güncel olan olmayan vs vs DDU ile silip tekrar ve tekrar kurdum herhangi bir şekilde sonuç elde edemedim.
Oynadıgım oyun Black Desert Online orta ayarlara 144 FPS ile baslayıp slotlara vurmaya başladığımda 45 FPS'lere kadar düşüyor donmalar takılmalar vs vs oluyor. Tıpa tıp aynı sistem arkadaşımda var eksiksiz bir şekilde aynı ayarlarda 144-120 FPS alıyor sıkıntıyı çözemedik.
Ayrıca CS GO'da da test ettim Max ayarlarda bu sistemde stabil aldım. FPS 90-110 arası komik bir şekilde hiçbir şekilde yükseltemedim. Ciddi anlamda çok sıkıldım yardımlarınızı bekliyorum bu arada parçalarda herhangi bir sıkıntı yok bütün testleri yaptık sorunsuz çalışıyorlar.

RX 5600XT kullanıyorum. Sizinkine çok yakın bir sistemim var. Araştırmadığım yer kalmadı. Aynı sorunları bende yaşamaktayım. Sadece Bdo da böyle bir durum yaşıyorum ben. Sorunun Bdo'nun optimizasyonu tabanlı olduğunu düşünüyor çoğu kişi. Stabil bir oyun değil... Ben en sonunda oyunu sildim ve bıraktım. Remastered modu gelmeden önce böyle şeyler yaşamıyorduk oyunda. Hatta ben GT840M ile rahat bir şekilde oynayabiliyordum ta ki rm gelene kadar :(

RX 5600XT kullanıyorum. Sizinkine çok yakın bir sistemim var. Araştırmadığım yer kalmadı. Aynı sorunları bende yaşamaktayım. Sadece bdo da böyle bir durum yaşıyorum ben. Sorunun Bdo'nun optimizasyonu tabanlı olduğunu düşünüyor çoğu kişi. Stabil bir oyun değil... Ben en sonunda oyunu sildim ve bıraktım. Remastered modu gelmeden önce böyle şeyler yaşamıyorduk oyunda. Hatta ben GT840M ile rahat bir şekilde oynayabiliyordum ta ki RM gelene kadar :(

Şu an bendedr boyle bir sorun var. FPS'im 130 iken bir anda 90 dusuyor ve anlik takilma oluyor 0.5 saniyelik sorunun Ryzen islemciden jaynaklandigini dusunmeye basladim. Onceden Intel islemci kullanirken hic boylr Bit sikinti yasamadim.

Yeni konular

Geri
Yukarı