RX 5700 XT Ryzen 5 3600 sisteme 600W yeterli mi?

Yetersiz olsaydı PC’niz durup duruken reset atardı, oyunda donmalar gerçekleşir ve PSU fanları sürekli tam devirde dönerdi ama tekrar söylüyorum PSU’nuz yetersiz değil sadece ileriye dönük değil o kadar.

Yetersiz olsaydı PC’niz durup duruken reset atardı, oyunda donmalar gerçekleşir ve PSU fanları sürekli tam devirde dönerdi ama tekrar söylüyorum PSU’nuz yetersiz değil sadece ileriye dönük değil o kadar.

Teşekkür ederim zaten PSU'su beni 1 yıl idare ederse(umarım eder) sonradan değiştireceğim.

Hayırlı olsun kaliteli parçalarla güzel bir sistem olmuş. Genellikle PC'den anlamayanlar böyle güzel sistem toplayamıyor forumda, seçtikleri parçaların çoğu sorunlu veya kalitesiz oluyor. :D
Anakart yüksek olmuş diyeceğim ama ileride yükseltme için iyi bir seçim. 600W olması sıkıntı değil 550W bile kullanan var. Büyük ihtimal yeni gelecek ekran kartlarının hiçbiri 5700XT gibi 225W TDP ile çıkmayacak diye upgrade yaparken bile değiştirmek zorunda değilsiniz.

Hayırlı olsun kaliteli parçalarla güzel bir sistem olmuş. Genellikle PC'den anlamayanlar böyle güzel sistem toplayamıyor forumda, seçtikleri parçaların çoğu sorunlu veya kalitesiz oluyor. :D
Anakart yüksek olmuş diyeceğim ama ileride yükseltme için iyi bir seçim. 600W olması sıkıntı değil 550W bile kullanan var. Büyük ihtimal yeni gelecek ekran kartlarının hiçbiri 5700XT gibi 225W TDP ile çıkmayacak diye upgrade yaparken bile değiştirmek zorunda değilsiniz.

Teşekkür ederim anakartı yüksek tutmamın sebebi kasayı kurduktan sonra Wi-Fi modemi ile uğraşmamaktı.

Siz mi önerdiniz? Ben de diyorum PC'den anlamayanlar 5700XT'nin en kaliteli ve soğutma açısından başarılı model olan Nitro+'ı almaz. Mech OC gibi dandik modelleri alırlar. :D.

Evet arkadaş sağ olsun yardımcı oldu aklımda ekran kartı olarak o vardı zaten şimdi netleşti.

Kasa + PSU olarak Cooler Master MB511 650W 80+ seçilebilirdi ama dediğim gibi 600W gayet yeterli. Fazla dert etmeyin. Hayırlı olsun sisteminiz, iyi forumlar. :)

Çok teşekkür ederim ilk başta korkmuştum yetmeyecek diye şimdi açıklığa kavuştu Allah razı olsun iyi günler size de.

Yeni konular

Geri
Yukarı