Çözüldü Ryzen 5 3600 RX 5700 XT sisteme 600W yeterli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yeterli olur hocam.
ben de aynı işlemci msi m2 pro mac anakart vs sistem sahibiyim daha yeni 5700 XT nitro sipariş verdim. Kargoya bile çıkmadı lakin içim rahat psu konusunda bende de Xigmatek 600w 80+ psu var ve yeterli olduğunu düşünüyorum. İnternette siteler var değerleri girebileceğiniz o da olmadı zaten bu ekrna kartını 550w ile kullananlar bile görebilirsin redditte falan.

Yeterli olur hocam.
Ben de aynı işlemci MSI M.2 Pro Mac anakart vs sistem sahibiyim daha yeni 5700 XT Nitro sipariş verdim. Kargoya bile çıkmadı lakin içim rahat PSU konusunda bende de Xigmatek 600W 80+ PSU var ve yeterli olduğunu düşünüyorum. İnternette siteler var değerleri girebileceğiniz o da olmadı zaten bu ekrna kartını 550W ile kullananlar bile görebilirsin redditte falan.

Teşekkür ederim.

Ben biraz cahilim de markayı söyleyeyim Cooler Master Masterbox MB501L 600W Carbon dizayn.

Ne demek. Siz de forumda aktif olursanız zamanla bilgilenirsiniz. Araştırmakta önemli tabi.

Kasanıza dahil Cooler Master Elite V3 600W PSU olması lazım. 80+ sertifikası almış bir ürün değil. Ama kendini ispat etmiş bir firma, bir sorun yaratma ihtimalini çok olası görmüyorum.

Yine de @Cooler Master Türkiye'yi etiketleyeyim. Daha fazla bilgi sunacaktır.

İşte emin olamadım, hocam. Bu PSU için Coil Whine şikayetleri de vardı galiba değil mi? O yüzden Cooler Master'ı da etiketlemeyi uygun gördüm.
Çoğu kişi tehlikeli olarak adlandırıyor mesela forum üzerinde kabul gören liste:

Çoğu kişi tehlikeli olarak adlandırıyor mesela forum üzerinde kabul gören liste:

Mesela ne konuda tehlike diye adlandırıyorlar?
Şimdi bu listeye göre psuya iyi bir para vermek gerekiyor. Lakin ülkemizde teknolojiye dair her parça aşırı pahalı. Benim psu’mu en ucuz sistemler için önermiş lakin ben ryzen 5 3600 ve rtx 2060 ile çok iyi bir şekilde kullandım. Ekran kartımı iade etmek zorunda kaldım 5700 XT aldım şimdi daha elime ulaşmadı ama onu da bu psu ile kullanacağım. Yani çünkü
şöyle bir şey var Parçaları yüksek tutup ileride elinize para geçtiğinde psu satıp üzerine 300₺ ekleyip daha iyisini alabilirsiniz ama malesefki sürekli işlemci ekran kartı vs değiştiremiyoruz fiyatlar ortada. O yüzden konu sahibi arkadaşa tavsiyem; çok maddi durum yok ise psu ile kartını dene psu da bir sıkıntı yoksa muhtemelen sorunsuz çalışacaktır sistem. İleride eline para geçtiğinde içim rahat etsin, kafam rahat etsin derseniz psuyu satıp daha iyisi ile güncellersiniz.

Geri
Yukarı