Çözüldü RX 5700 XT sistemde sinyal yok hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaanksc

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
AMD RX 5700 XT
Anakart
MSI B450 Gaming Plus Max
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600X
PC'yi 10 dakikadan sonra monitör sinyal yok diyor ve kapatıp açınca ekran geliyor bazen gelmiyor bunun sebebini anlayamadım. Normalde çalışırken problem yok sadece açılırken oluyor mesela oyun falan oynarken sıkıntı olmuyor. Sistemin sıcaklık değerleri gayet iyi çözüm yolu olarak BIOS pilini çıkarttım, RAM söküp taktım, DP girişi değiştirdim yine de işe yaramadı sorunu çözemedim. Yardımcı olabilecek var mıdır?

Sistem.
MSI B450 Gaming Plus Max.
RX 5700 XT.
AMD Ryzen 5 3600X.
16 GB 8x2 Corsair.
256 GB SSD + 1 TB SATA SSD.
Corsair CX 750M PSU.

Kasayı 1 2 ay önce bir abiden aldım toplama kasa içindekiler 2.el bazılarının garantisi devam ediyor.

Monitör Monster A32 v2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Fanlar dönüyor mu bu sürede?

Evet dönüyor ama sorunu çözdüm. BIOS'tan ErP Ready ayarını açtım. Şu anda PC her zaman açılıyor. Zaten PC'ye dokunduğumda elektrik çarpıyordu. Anladım ki statik elektrik yüzünden açılmıyordu. RAM falan söküp taktığımda çalışıyordu. Oradan anladım şu an kapalı iken 1 Watt gücünde çalışıyor.
Fanlar dönüyor mu bu sürede?

Evet dönüyor ama sorunu çözdüm. BIOS'tan ErP Ready ayarını açtım. Şu anda PC her zaman açılıyor. Zaten PC'ye dokunduğumda elektrik çarpıyordu. Anladım ki statik elektrik yüzünden açılmıyordu. RAM falan söküp taktığımda çalışıyordu. Oradan anladım şu an kapalı iken 1 Watt gücünde çalışıyor.

Çözüm

Geri
Yukarı