RX 5700 XT siyah ve mavi ekran sorunları

speh61

Decapat
Arkadaşlar merhaba, tarayıcı da video izlerken alıyorum. Sıfırlama işlemi vesaire yaptım fakat video izlerken yine aynı hatayı aldım PC reset atıp tekrar açılıyor. Minidump linki.
041020-5328-01.rar
@claus

Son düzenleyen: Moderatör:
XFX RX 5700 XT'li sistem kullanıyorum. Sık sık oyunlarda siyah ekran hatası aldığımdan 2 defa teknik servise yolladım, ikincisinde PSU değişip, stress testi yapıp, çalışıyor diye yolladılar fakat yine siyah ekran verdi. PSU markası GamePower GP650; biliyorum şüpheli PSU ama değişmek kesin çözüm olacak mıdır? Kesin çözüm olmayacaksa para vermekte mantıksız geliyor. Aklıma şöyle bir yol geldi: Vatan Computer'dan farklı marka PSU alıp denesem, sorun eğer devam ederse cayma hakkını kullansam olur mu?
Farklı sürücü kurulumu, undervolt, AMD Driver özellikleri kapama, FreeSync kapama gibi şeyleri denedim. Her önerilen yolu denedim neredeyse. Çözemedim bu siyah ekran hatasını. Benim bu sıkıntımı çözsen çözsen sen çözersin gibi geliyor @Recep Baltaş. Sence ne yapmalıyım? AMD forumlarındaki hemen hemen her şeyi denedim PSU değiştirmek hariç.

Son düzenleyen: Moderatör:
XFX RX 5700 XT'li sistem kullanıyorum. Sık sık oyunlarda siyah ekran hatası aldığımdan 2 defa teknik servise yolladım, ikincisinde PSU değişip, stress testi yapıp, çalışıyor diye yolladılar fakat yine siyah ekran verdi. PSU markası GamePower GP650; biliyorum şüpheli PSU ama değişmek kesin çözüm olacak mıdır? Kesin çözüm olmayacaksa para vermekte mantıksız geliyor. Aklıma şöyle bir yol geldi: Vatan Computer'dan farklı marka PSU alıp denesem, sorun eğer devam ederse cayma hakkını kullansam olur mu?
Farklı sürücü kurulumu, undervolt, AMD Driver özellikleri kapama, FreeSync kapama gibi şeyleri denedim. Her önerilen yolu denedim neredeyse. Çözemedim bu siyah ekran hatasını. Benim bu sıkıntımı çözsen çözsen sen çözersin gibi geliyor @Recep Baltaş. Sence ne yapmalıyım? AMD forumlarındaki hemen hemen her şeyi denedim PSU değiştirmek hariç.
Hangi sürücüyü kullanıyorsunuz?

Zaten RX 5000 kartların popüler sorunlarından biridir kendisi ama 20.4.2'yi denersen belki hafifler.
Hocam hatayı güncel olarak alan nereyse kimse yok. Kartı ben de kullanıyorum. Kullanan arkadaşım da var ben 20.4.2 sürümünde kullandım hep WHQL olduğu için ama arkadaşım 20.5.1 20.7.1 geçti hiçbir sıkıntı yaşamadı 20.7.1 performans artışı olduğunu söyledi ben de geçmeyi planlıyorum. Kart çıktığı zamanlarda evet poopuler bir sorundu.

Hocam hatayı güncel olarak alan nereyse kimse yok. Kartı ben de kullanıyorum. Kullanan arkadaşım da var ben 20.4.2 sürümünde kullandım hep WHQL olduğu için ama arkadaşım 20.5.1 20.7.1 geçti hiçbir sıkıntı yaşamadı 20.7.1 performans artışı olduğunu söyledi ben de geçmeyi planlıyorum. Kart çıktığı zamanlarda evet poopuler bir sorundu.
İlk çıktığından değil şuan bile bazı kişiler yaşayabiliyor bilinen sorunlarda da zaten ilk çıktıklarından beridir aynı hatalar var bizzat AMD'nin kendi sitesinde yazıyor.

İlk çıktığından değil şu an bile bazı kişiler yaşayabiliyor bilinen sorunlarda da zaten ilk çıktıklarından beridir aynı hatalar var bizzat AMD'nin kendi sitesinde yazıyor.

Anlamazlar dostum boşuna dil dökme kendileri sorun yaşamadığı için diğer kullancıların da sorun yaşamayacağını sanıyorlar inatla. Adamlara hala güncel sorunlar mevcut diyoruz hemen altına sanki küfür etmişiz gibi kartı hiçbir somut argüman vermeden artık sorun yok çok stabil çalışıyor diyorlar robot gibi. 5600XT ve 5700XT sorun içeren konuların altında hep bunlar var :(

Geri
Yukarı