RX 5700 XT Siyah ve Mavi Ekran Sorunu

Transert

Hectopat
Daha fazla  
Selam, yeni ekran kartını alıp taktıktan 1 hafta sonra siyah ekran gibi sorunlar yaşamaya başladım. Biraz önce ise DDU ile bütün seçenekler işaretli iken GPU Driver'ini sildim ve son GPU Driver'i olan 20.4.2'yi kurdum. Ardından AMD'nin kendi sitesinden en son chipset driverlarını kurdum. Özellikle Valorant'a girerken bilgisayar siyah ekrana geçiyor ama bazen kurtarıyordu fakat biraz önce mavi ekran yedim. Durdurma kodu: Video TDR failure başarısız: atikmpag.sys.

Minidump dosyası: 061420-16921-01.dmp

Son düzenleyen: Moderatör:
Asıl saçma taraf LoL'de oyun başı çöküyor sonra sıkıntı olmuyor, kapatıp açıp girince.
Ekran kartını garantiye yolladım, BIOS güncellenip geri geldi ve oradaki stres testlerinde bir şey olmamış. Bana geldiği an yine yaptı, OCCT'de Power testi yaptığımda ise direk gitti. Galiba sorun PSU.

Son düzenleme:
20.4.2 rezil bir versiyon, sağlam kart bile doğru düzgün çalışmıyor. AMD çuvallamış, Beta'nın yenilenmesini bekleyeceksin.

DMP dosyamı analiz ederken bile kaç defa mavi ekran aldım, leptop üzerinden bakacağım el mahkum.

Çok fazla bu şekilde sorun yaşayan arkadaşımız var. Yeni sistemlerinde bu tür sorunlar yaşayanları gördükçe üzülüyorum gerçekten. Sana tavsiyem, 15 gün olmamışken kartı iade edip, başka bir modele yönelmen olcaktır. Yoksa ne versiyon arayışın biter ne voltaj ayarlaman biter. İlk haftadan o kart uğraştıracak gibi duruyor

Geri
Yukarı