RX 5700 XT Sürücüleri Sorunlu mu?

Ben hep takipteyim zaten. :) Yazılımsal konusunda haklısın Nvidia bu konuda daha iyi. Ancak bu kelimeyi demene gerek yok. Recep Bey ve Ali Bey boşuna mı inceleme yapıyor AMD işlemcilerini ve kartlarını? Yani ilk mesajinda AMD fanboylar gelip demeden yazayım demen ve Nvidia AMD'den fazla satıyor demen seni direk eliyor fanboyluk yaptığını. Bu lafı derken AMD fanboyları demen komik onu anlatmak isityorum. Karşıdaki insani da AMD hepsi aynıymıs algısı oluşuyor. ;)
Nvidia'nın AMD'den daha fazla satması gerçeğini söylemek Nvidia taraftarlığı yapıyor anlamına gelmez, zaten gerçek bu. Galatasaray geçen sene şampiyon oldu demekle GS taraftarı mı olunuyor mesela, böyle düşün. O mesajında benim anladığım AMD daha az satmasına rağmen internette bu kartla ilgili çok fazla sorun konuları mevcut. Bu yüzden kart sorunlu demek istemiş arkadaş. Siz biraz alıngansınız gibi. Bir daha okuyun mesajları herhangi bir fanboyluk yok.

Nvidia'nın AMD'den daha fazla satması gerçeğini söylemek Nvidia taraftarlığı yapıyor anlamına gelmez, zaten gerçek bu. Galatasaray geçen sene şampiyon oldu demekle GS taraftarı mı olunuyor mesela, böyle düşün. O mesajında benim anladığım AMD daha az satmasına rağmen internette bu kartla ilgili çok fazla sorun konuları mevcut. Bu yüzden kart sorunlu demek istemiş arkadaş. Siz biraz alıngansınız gibi. Bir daha okuyun mesajları herhangi bir fanboyluk yok.
Aslında bu dediğin tam tersi olması gerek. Daha fazla satış yapıp kullanıcılara ulaşırsa kartta sorun olup olmadığı daha çok duyulur. O zaman Apple satışları düştü Samsung lider şimdi Apple sorunlu mu oluyor?

@dogant Sen AMD kullanan arkadaşlara saygın yok mu? Adamın bütçesi en iyi performansa yetmiş almış. Adamın aldığı malı ve firmasini kötülüyorsun. Ee o adamın hevesi mi kalır?
Yalnız adamın bahsettiği sorunların aldıktan sonra yüzüne vurması emin ol burada okumasından daha fazla heves kırıcı.

Bende sorunlu diye duyum aldım, çokta rekabetçi bir kart gibi görünmüştü bana. Umarım yakın zamanda düzeltilir.

Sorunlu olma ihtimali yüksek. Daha RX500 serisinde driver kaynaklı sorun yaşayan varken bu kadar güncel bir kartın driverları 1 yıldan önce düzelmez bence. Nvdia fanboyu değilim eski bir Amd kullanıcısıyım.
@dogant Evet. INTEL ve NVIDIA fanboyu fırsat bulunca konuşmaya başlamış. :D

Arkadaş fanboy gelmeden diyor seninde fanboyluk yaptığım belli şu mesajında. Ne kadar çekemiyorsunuz AMD'yi. :D Belli etmeyin arkadaşım alttan vurun ki fanboy olmadığını söylemeliyim. Ben Ryzen foto koydum fakat yeri gelince Nvidia yeri gelince de AMD öneriyorum. Sizin gibi karalama kampanyası yapmıyorum.
Dostum AMD driverlarında ciddi problemler var bunu boşa inkar etme. Eski kartım AMD idi ve radeon driveri indirince sıkıntı çıkıyordu bende Amd catalayst la idare etmiştim.

Ben de AMD kullandım hala da kullanıyorum. Ofis için topladığım PC'de boş vakitlerimde oyun oynarım diye RX 460 almıştım 2 yıl önce. AMD ürünlerinde sorun yaşamama rağmen 1050'den ucuz olduğu için onu tercih etmiştim, wattman hatası alıyor şu an. Bazen driver yüklenmiyor, sorun çıkarıyor vs. Nvidai ile şu an kullandığım ve önceki kullandığım kartlarda hiç sorun yaşamadım, 0 sorun.
Biz kullanıcıyız, bunları söylemek fanboy olmak değildir, fanboy yukarıdaki arkadaş gibi bir şeyi körü körüne savunana denir.
AMD bütün sorunlarını çözerse neden AMD almayım, sonuçta cebimden daha az para çıkacak. Sırf AMD kendini düzeltmediği için ekran kartları fiyatları sürekli yükseliyor. AMD ciddi bir rakip olsa AMD almayacak insanın da işine gelir çünkü Nvdia fiyat kırmak zorunda kalır.

Aslında bu dediğin tam tersi olması gerek. Daha fazla satış yapıp kullanıcılara ulaşırsa kartta sorun olup olmadığı daha çok duyulur. O zaman Apple satışları düştü Samsung lider şimdi Apple sorunlu mu oluyor?
Dostum bak. Şöyle demek istiyor kart Nvdia ya göre az satılmasına rağmen daha çok şikayet var.

DK 17

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@dogant Evet. INTEL ve NVIDIA fanboyu fırsat bulunca konuşmaya başlamış. :D

Arkadaş fanboy gelmeden diyor seninde fanboyluk yaptığım belli şu mesajında. Ne kadar çekemiyorsunuz AMD'yi. :D Belli etmeyin arkadaşım alttan vurun ki fanboy olmadığını söylemeliyim. Ben Ryzen foto koydum fakat yeri gelince Nvidia yeri gelince de AMD öneriyorum. Sizin gibi karalama kampanyası yapmıyorum.
@Viktor R3znov Gelin bu arkadaşın sorunu o engin bilgileriniz ışığında çözün.

Son düzenleme:
Evet maalesef sorunlu.

MSİ 5700 xt Mech edition aldım 2 hafta önce, saç baş yolduruyor. Ürünün sürücüsü ile birlikte gelen özelliklerin FreeSync dahil hepsini kapatmadan düzgün çalışmasını sağlayamadım. Halen daha düşük fps ve sık sık çökme yaşıyorum.

Adrenalin 20.1.2 çıktı yanılmıyorsam geçen gün. AMD forumlarında da bir çok insan aynı dertten muzdarip. Sıfır Windows kurup Microsoft Update'ten gelen sürücüleri de kullandım, sıfır Windows kurup AMD sitesinden indirdiğim sürücüleri de kullandım. Sonuç değişmedi. Fazla ısınıyor, düşük fps veriyor ve çöküyor.

Tahminim, miningcilerin aldığı ekran kartlarının verdiği tatlı kazançla yıllardır oyunculara doğru düzgün rekabetçi ürün satmayı tercih etmeleri en büyük etken. Oyuncu pazar payının Nvidia'ya bırakılması, oyun sistemlerinde AMD'nin az tercih edilmesi, kullanıcı sayısının az olması ve buna bağlı olarak geri bildirimlerin azlığı nedeniyle Adrenalin sürücüleri çok fazla sistemde ve donanım üstünde ağır denemelere maruz kalmadı.

Son dönemde fiyatların ciddi artmasıyla, fiyat performans ürünlerine yönelen insanların artışıyla, birden bire çok fazla cihaz AMD ekran kartı kullanmaya başladı ve sorunlar artık daha belirgin hale geldi.

Tavsiyem, temiz bir sürücü kurulumu sonrasında, Adrenalin yazılımı içinden tüm performans ayarlarını kapatmanız (radeon chill, FreeSync ne varsa) Ben ancak böyle olunca çökmeleri azaltabildim. Halen genel bir düşük fps ve ani düşüşler yaşamaya devam ediyorum.

Bir süre daha uğraşacağım bu kartla, mesleki olarak da ilgilendiğim için biraz haysiyet meselesi haline getirdim, çözemez isem iade sürecini başlatacağım.

Evet maalesef sorunlu.

MSİ 5700 xt Mech edition aldım 2 hafta önce, saç baş yolduruyor. Ürünün sürücüsü ile birlikte gelen özelliklerin FreeSync dahil hepsini kapatmadan düzgün çalışmasını sağlayamadım. Halen daha düşük fps ve sık sık çökme yaşıyorum.

Adrenalin 20.1.2 çıktı yanılmıyorsam geçen gün. AMD forumlarında da bir çok insan aynı dertten muzdarip. Sıfır Windows kurup Microsoft Update'ten gelen sürücüleri de kullandım, sıfır Windows kurup AMD sitesinden indirdiğim sürücüleri de kullandım. Sonuç değişmedi. Fazla ısınıyor, düşük fps veriyor ve çöküyor.

Tahminim, miningcilerin aldığı ekran kartlarının verdiği tatlı kazançla yıllardır oyunculara doğru düzgün rekabetçi ürün satmayı tercih etmeleri en büyük etken. Oyuncu pazar payının Nvidia'ya bırakılması, oyun sistemlerinde AMD'nin az tercih edilmesi, kullanıcı sayısının az olması ve buna bağlı olarak geri bildirimlerin azlığı nedeniyle Adrenalin sürücüleri çok fazla sistemde ve donanım üstünde ağır denemelere maruz kalmadı.

Son dönemde fiyatların ciddi artmasıyla, fiyat performans ürünlerine yönelen insanların artışıyla, birden bire çok fazla cihaz AMD ekran kartı kullanmaya başladı ve sorunlar artık daha belirgin hale geldi.

Tavsiyem, temiz bir sürücü kurulumu sonrasında, Adrenalin yazılımı içinden tüm performans ayarlarını kapatmanız (radeon chill, FreeSync ne varsa) Ben ancak böyle olunca çökmeleri azaltabildim. Halen genel bir düşük fps ve ani düşüşler yaşamaya devam ediyorum.

Bir süre daha uğraşacağım bu kartla, mesleki olarak da ilgilendiğim için biraz haysiyet meselesi haline getirdim, çözemez isem iade sürecini başlatacağım.

İade alacaklarını pek sanmıyorum hocam. Memnun kalmazsanız eğer kartı satın yada takas yoluyla eş değer nvidia kart ile takas yapın derim.

Geri
Yukarı