RX 5700 XT Texture Bozulmaları

godswhip

Decapat
Yer
Kepler 186f
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba öncelikle sistemimdeki ekran kartı RX 5700 XT Phantom Gaming (ASRock).
Ekran kartımı zorlayan oyunlarda oluşan texture glitchler var. İnternette uzun araştırmalar yapıp çözümlerin hepsini yaklaşık 3 aydır denedim ve bir sonuç alamadım.
Denediğim çözümler:
-Eski GPU Driver Sürümlerini denemek
-Overheat var mı diye kontrol etmek (80 dereceyi hiçbir zaman geçmiyor)
-En yeni driverleri tekrar tekrar yüklemek
-AMD'nin bana sunmuş olduğu (FreeSync, Enchanted Sync) gibi özellikleri kapatmak
- Anakart BIOS güncellemek
Not: Ekran kartını zorlamayan oyunlarda (CS:GO - Valorant) bu sıkıntı oluşmuyor
Not: Zorlayan bütün oyunlarda istisnasız oluşuyor.
Elimde bu problemle alakalı resimler ve videolar bulunmakta.
Son olarak sorun yaklaşık 6 aydır var. (Belki aldığımda da vardı ama yeni çıkan oyunlarda belirginleşti)
Asrock Phantom Gaming RX5700XT ekran kartı

R5 3600 İşlemci

Acer XF240QS 165hz 1ms Monitör

750W HPG750BRH125 Power Supply

Gigabyte B450M S2H Anakart

XPG 16GB 2x8 3000mhz Ram

Son düzenleme:
MSI RX 5700 XT kullanmıştım böyle sorunlar hiç olmadı ama driver sorunu vardı tabii kartınız sıcak çalışıyor şahsen ki ASRock'un en iyi serisi olmasına rağmen kartınızın kendisine ait yazılımı var mı? Mesela ben MSI yazılımı vardı oradan da ayarlar yapabiliyordum.

MSI RX 5700 XT kullanmıştım böyle sorunlar hiç olmadı ama driver sorunu vardı tabii kartınız sıcak çalışıyor şahsen ki ASRock'un en iyi serisi olmasına rağmen kartınızın kendisine ait yazılımı var mı? Mesela ben MSI yazılımı vardı oradan da ayarlar yapabiliyordum.
amd kendi sitesinde 110 dereceye kadar hiçbir sıkıntı olmadığını söylüyor.

Aylardır uğraştığım şeyi sonunda çözdüm. Voltajı ASRock Tweaks'tan %-10'a kıstım ve sorun düzeldi. Teşekkür ederim yardımın için.
geçici bir düzelmeymiş hata devam ediyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı