RX 5700 XT ve R5 3600 sistem için 1500-2000 TL monitör önerisi

bortecine9

Centipat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Merhabalar sayın Technopat üyeleri. Bilgisayarım için yüksek HZ değerine sahip 1080/1440p bir monitör arıyorum. Ben internette gezinirken şu monitörü buldum ancak önerilerinizi bekliyorum. Çok bilgili değilim. Ekran kartım RX 5700 XT, işlemcim R5 3600. genelde çok rekabetçi oyunlar da oynamam ama yüksek HZ olmasını seviyorum. Yine de acaba bu ekran kartı ile 1440P gitmek daha mı doğru? Yoksa 144 Hz 1080P ideal mi? Oyunlarda darboğaz yapabilir diye düşünüyorum belki ancak hatalı da olabilirim ve oyunlardan ziyade ekranın akması benim için genel kullanımda daha önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar sayın Technopat üyeleri. Bilgisayarım için yüksek HZ değerine sahip 1080/1440p bir monitör arıyorum. Ben internette gezinirken şu monitörü buldum ancak önerilerinizi bekliyorum. Çok bilgili değilim. Ekran kartım RX 5700 XT, işlemcim R5 3600. genelde çok rekabetçi oyunlar da oynamam ama yüksek HZ olmasını seviyorum. Yine de acaba bu ekran kartı ile 1440P gitmek daha mı doğru? Yoksa 144 Hz 1080P ideal mi? Oyunlarda darboğaz yapabilir diye düşünüyorum belki ancak hatalı da olabilirim ve oyunlardan ziyade ekranın akması benim için genel kullanımda daha önemli.

2K tavsiye ederim. Çok rekabetçi oynamıyorsanız 1 ms 5 ms sizin için çok şey ifade etmez ki zaten espor oyuncusu olmadığınız sürece 1 5 ms arasında ki farkı hissetmezsiniz, bu tamamen PR çalışması. Fanboylara aldanmayın. O yüzden IPS veya TN panel olarak ayrım yapmanıza gerek olmayacağını düşünüyorum.
2K FreeSync bir monitör işinizi görecektir oyundaki akıcılık rahatsız ederse 1080P'ye çekebilirsiniz. Marka çok da önemli değil sadece seçtiğiniz monitörlerin yorumlarına bakmanız hayrınıza olacaktır dayanıklılık olarak. Özellikten ziyade beklentinize göre harcama yapmanızı tavsiye ederim.

Tavsiyem 2K monitör.

Hocam sizin attığınız monitör çok hoşuma gitti, 2600 TL'ye aynısının IPS panel olanını buldum. Almışken IPS panel olsun dedim. Onu almaya karar verdim. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı