RX 5700 XT + R5 3600 İçin Monitör Tavsiyesi

Eyupdmrc1

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar.
Başlıktaki kombinasyon için, 4- 5 yıl boyunca parça eklenemeyeceğini varsayarsak 1080P 144Hz bir monitör mü alınmalı, 2K 144Hz bir monitör mü alınmalı?
Video izlediğimde, bu kombinasyon, 2K Ultra'da olmak kaydı ile, Witcher 3 ortalama 102 FPS, Battlefield son çıkan oyunda ortalama 129 FPS, GTA 5'de ortalama 85 FPS veriyor. Yani 2K'da 144Hz seviyelerine ulaşamıyor. Yarın öbür gün çıkacak daha yüksek oyunları göz önüne aldığımızda 1080P monitör almak mantıklı geliyor. Ancak şunu bilmiyorum, 2K monitörde oyunun ayarlarını kısmadan çözünürlüğü 1080P yaparsak, 1080P bir monitördekinden daha kötü bir görüntü mü alırız?
Ya da şöyle mantıklı olabilir mi, 2K 75Hz alsam iyi olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 5700 XT 2K için yeterli bir kart, ayarları biraz kısarak 144 HZ alınabilir birçok oyunda. 1080P için de harika olur, her şey en yüksek ayarlarda oynarsınız.

Sürekli rekabetçi oyunlar için 1080P alınabilir diğer türlü pek gerek yok bence.
2K monitörde 1080P görüntü bulanık oluyor.

1080P 144Hz daha mantıklı tercih olur. Sebebi parça değiştirmeyecek olmanız. Bilinenin aksine 5700XT ve 2070 gibi güçlü kartlar 2K 144Hz için mükemmel kartlar değildir. Grafikten ödün vermeden 1080P 144Hz oyun oynamayı ben daha mantıklı buluyorum benim tercihim yani bu. Ayrıca daha sonra çıkacak veya mevcutta güncelleme alan oyunlar için de uzun vadede 1080P 144Hz yine daha iyi seçim olur (şahsi fikrim)

1080P 144Hz daha mantıklı tercih olur. Sebebi parça değiştirmeyecek olmanız. Bilinenin aksine 5700XT ve 2070 gibi güçlü kartlar 2K 144Hz için mükemmel kartlar değildir. Grafikten ödün vermeden 1080P 144Hz oyun oynamayı ben daha mantıklı buluyorum benim tercihim yani bu. Ayrıca daha sonra çıkacak veya mevcutta güncelleme alan oyunlar için de uzun vadede 1080P 144Hz yine daha iyi seçim olur (şahsi fikrim)
Ama şu da var mesela indirim ile 2K alabilirse 1080P ileride oynayabilir. ;)

Ama şu da var mesela indirim ile 2K alabilirse 1080P ileride oynayabilir. ;)
Tabi o da mantıklı, birkaç kez 2K monitörde 1080P oyun oynayıp sorun yaşayan görmüştüm. Yırtılmaların daha fazla arttığını söylüyorlardı. Emin değilim o yüzden bir şey söylemeyeceğim. Ben olsam 2K alıp gerekirse 1080P oynamak yerine, o bütçe ile daha iyi 1080P monitör alırdım. Renkleri inputlagı ghosting vs. hiçbir sorunu olmayan ve kaliteli mümkünse VA paneli olan bir ürün tercih ederdim. Ama söylediğiniz de bir seçenek tabi. Öyle de yapılabilir tercih meselesi.

Tabi o da mantıklı, birkaç kez 2K monitörde 1080P oyun oynayıp sorun yaşayan görmüştüm. Yırtılmaların daha fazla arttığını söylüyorlardı. Emin değilim o yüzden bir şey söylemeyeceğim. Ben olsam 2K alıp gerekirse 1080P oynamak yerine, o bütçe ile daha iyi 1080P monitör alırdım. Renkleri inputlagı ghosting vs. hiçbir sorunu olmayan ve kaliteli mümkünse VA paneli olan bir ürün tercih ederdim. Ama söylediğiniz de bir seçenek tabi. Öyle de yapılabilir tercih meselesi.
Kesinlikle öyle yapması mantıklı çünkü Monitör açıkçası sürekli değişen bir bileşen değil diye düşünüyorum. Ayrıca 2K 144 HZ Monitör de 5700 XT kullanmış biri olarak tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

1080P alınırsa Ultra dışındaki ayarlarda darboğaz yapacaktır. Kendi deneyimime göre +90FPS alındığı sürece akıcılıkta çok fark olmuyor. O sistem tam 2K sistemi olmuş. Bence 2K monitör alın.

O zaman iyisinden bi 1080p yada 2k 75Hz bir şey alıcam 1080 alırsam kesinlikle 144Hz olur. Bakalım biraz daha araştırayım. Teşekkür ederim yorumlarınız için
1080P alınırsa Ultra dışındaki ayarlarda darboğaz yapacaktır. Kendi deneyimime göre +90FPS alındığı sürece akıcılıkta çok fark olmuyor. O sistem tam 2K sistemi olmuş. Bence 2K monitör alın.
Ultrada altına inmeyiz ya 😂 ayrıca darboğaz hakkında hiçbir fikrim yok, onu da bi araştırıym

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı