RX 5700 XT ve R5 3600 testlerden daha düşük FPS alma

erenozdemir52

Decapat
YouTube'da yapılan testlerden daha düşük FPS alıyorum 10 - 20 FPS civarı BIOS güncel AMD yazılımı güncel 2.3.1.
GPU: RX 5700 XT Sapphire Nitro +
CPU: R5 3600.
RAM: Corsair 3000 MHz BIOS'dan profili yapılmış.
Anakart: B450M - K Prime ASUS BIOS güncellemesi yapılmış.
Kasa: Gamepower Crimson guard 4 * 120 mm fan ve 2 tanede ayrı üste fan.
Güç kaynağı saharkon 650W.
SSD: James Donkey 256 GB m.2.
İşletim sistemi: Windows 10 Pro orijinal.
Yardımcı olursanız neden olduğuna dair çok mutlu olurum bu arada testleri orijinal olmayan oyunlarda yaptım ondan olma ihtimali var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mesela bu testte Forza Horizon 4'ü test ederken MSAA ve FXAA ayarlarını kısarak yapıyor. Belki onu açmışsınızdır.

Sağ ol

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Mesela bu testte Forza Horizon 4'ü test ederken MSAA ve FXAA ayarlarını kısarak yapıyor. Belki onu açmışsınızdır.

İlginiz için teşekkür çok ederim ac Odyssey ayarlarım aynı 60 FPS alıyorum ve kasa yanı açık çünkü kasamın önünde mesh ızgara yok delsem mi acaba fark eder mi?

Kasanızda yeterince fan olursa daha soğuk olacağı için FPS artışı sağlayabilir. MSI Afterburner ile sıcaklık vs. değerleri görebilirsiniz.
Ayrıca oyunun orijinal olmadığını gördüm, oyuna gelen bir güncelleme sonrası değerler değişebilir, bu yüzden orijinal oyunda test yapmanız da önemli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı