RX 5700 XT ve RTX 2060 sistem karşılaştırmaları

1. Sistemin PSU’su kötü.
2. Sistemde RX ekran kartı kullanılmış ancak o bütçede RTX daha mantıklı, DLSS varken.
3. Sistem yerine altta bırakacağım sistem alınabilir, en azından ekran kartı soğutması daha iyi.
4. Sistemde de RX kullanılmış, vay halinize.

Tabii ki de RX 5700 XT benim tercihim 2.sistem arkadaşım buna benzer sistemi 9000 TL'ye aldı.
DLSS’i unuttunuz herhalde. :)

Dostum bence 2060 serisi yerine 3050 veya 3060 almak daha mantıklı arkadaşın attığı sisteme göre bu arada arkadaşın sunduğu 4 seçenekten en iyisi 2.olanı almak RTX teknolojisini o kadar övüyorsunuz fakat şöyle bir konu var 2060 adlı ekran kartında 60 FPS sabit alıyorken RTX teknolojisi çok FPS düşürüyor.

Dostum bence 2060 serisi yerine 3050 veya 3060 almak daha mantıklı arkadaşın attığı sisteme göre bu arada arkadaşın sunduğu 4 seçenekten en iyisi 2.olanı almak RTX teknolojisini o kadar övüyorsunuz fakat şöyle bir konu var 2060 adlı ekran kartında 60 FPS sabit alıyorken RTX teknolojisi çok FPS düşürüyor.
RTX demiyorum, DLSS diyorum, aynı kalitede neredeyse %50 performans farkı yaşatan bir teknoloji.

Bunu bırakıp kaçıyorum :)
Dostum karşılaştırdığın kartlar bence çok saçma RX 5700 XT çok daha iyi bir kart.
İşte DLSS açılınca RX 5700 XT‘yi geçiyor. Bence biraz araştırın. Ben yine de özetleyeyim. Kartın içindeki tensor çekirdekleri yapay pikseller oluşturuyor, bu nerede işe yarıyor derseniz şöyle. Kart aslında oynadığınız çözünürlüğün bir altında görüntüyü üretiyor, yapay pikseller aralara sıkıştırılıp insan gözüyle görülmesi zor olan farkı oluşturuyor. Lütfen yanlış bilgi vermeyiniz.

Geri
Yukarı