RX 5700 XT ve Ryzen 3800X sistem toplama

@Silinen üye
Sisteminiz gayet güzel olmuş hayırlı olsun. Anakart, işlemci, ekran kartı felan oldukça dengeli ve güzel olmuş. Kesinlikle o işlemciye X570 anakart alın dediğiniz gibi yakışır. Anakart seçiminiz ise çok iyi.
Teşekkürler daha iyileri sizin olsun. 2 haftalık süren bir araştırmamın sonunda bütçeme en uygun bu sistem oldu sanırım. Anakart konusunda ilk başta tereddüt etmiştim tek 8 pin CPU beslemesinden dolayı ama yabancı kaynaklarda araştırınca fiyatına göre tam bir canavar olduğunu öğrendim. VRM’leri çok iyi cidden. 3800X alıp da OC yapmamak olmaz zaten :D
İşlemci fazla gibime geldi. Ryzen 5 3600, RTX 2080S, 16 GB RAM, 480 GB M2 SSD, 500W kasa, 240 Hz monitör daha iyi olurdu. Ama hayırlı olsun canavar olduğunu değiştirmez.
Almışken her şeyiyle ileriye yönelik bir sistem olsun istedim. Zaten 1080p’de competitive oyunlar oynuyorum monitörüm de 1080p. 2080S bana göre bir ekran kartı değil yani. 240hz monitörler TN panel. Ben bu bilgisayarda oyun da oynayacağım dizi film de izleyeceğim. Sırf GTG süresi daha az diye TN panel almak mantıklı gelmedi. RAM zaten 2x8 16GB. M.2 SSD de alacağım ilerde. Sistem daha bitmedi yani sıvı soğutması var, SSD’si var ekipmanları var bu liste uzun baya :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı