RX 5700 XT ve Ryzen 5 5600X için 650W PSU yeterli mi?

Yani cümleyi nasıl okuyorsunuz anlamıyorum. Referans kartlar ile OEM üretici kartlar arasında dağlar kadar fark var diyorum. Dağlar kadar güç farkı mı var yazmışım. Güç farkı ile ilgili hususu bir sonraki cümlede izah ediyorum. 2 pin ile dağlar kadar güç farkı olmaz zaten. 30W-50W arası fark var.

Zaten referans 600W öneriyorsa, Sapphire'in 650W önermesi size niye mantıksız geliyor anlamıyorum.

PSU %100'e yakın çalıştırdığınızda ne geçecek elinize. 600W PSU fiyatları ile 750W'a kadar olan PSU fiyatları arasında muhteşem farklar yok. 50-100 lira için değmez tartışmaya.

Çok mantıksız geliyor çünkü sistemin çekeceği güç 400Watt'ı biraz geçer. İsterse en güçlü kartı olsun RX 5700XT'nin 600Watt'ın tamamını kullanacak kart olmaz.

SAPPHIRE NITRO+ RX 5700 XT SE (sapphiretech.com)

Sapphire'in kendi sitesi minimum 600Watt yazıyor.

1.jpg

Minimum ile tavsiye edilenin manasını ayırt edebildiğinizi düşünüyorum. Diyebileceğim başka bir şey yok sizin için.
Ben senden yaşça çok büyüğüm. Artık yaşlılıktan olsa gerek aklım ermiyor. Bir açıkla da aydınlansın bütün technopat ahalisi.

Sonuç olarak bu sistemi R3 işlemci ile de toplayabilirsiniz TreadRipper ile de. Sisteme 10 tane HDD takabilirsiniz 1 tane de. Sisteme 20 tane fan bağlayabilirsiniz 1 tanede. Sistemi özelleştirilmiş sıvı soğutmalar ilede kullanabilirsiniz pasif soğutmalar ile de.

Firmalar bu tarz kullanıcı kişiselleştirmelerini göze almaz. Dolayısıyla bizde alamayız tavsiye de bulunurken. 650W tavsiye ediliyorsa firmaya güvenmek lazım.

MSI Gaming X için daha az güç tüketmesine rağmen 750W öneriyor. Yani izahı nedir o zaman bunun.

Sonuç olarak bu sistemi R3 işlemci ile de toplayabilirsiniz TreadRipper ile de. Sisteme 10 tane HDD takabilirsiniz 1 tane de. Sisteme 20 tane fan bağlayabilirsiniz 1 tanede. Sistemi özelleştirilmiş sıvı soğutmalar ilede kullanabilirsiniz pasif soğutmalar ile de.

Firmalar bu tarz kullanıcı kişiselleştirmelerini göze almaz. Dolayısıyla bizde alamayız tavsiye de bulunurken. 650W tavsiye ediliyorsa firmaya güvenmek lazım.

MSI Gaming X için daha az güç tüketmesine rağmen 750W öneriyor. Yani izahı nedir o zaman bunun.

MSI Gaming X nerede 750Watt yazıyor? Ne bu RTX 3090 mı. Kart 280Watt kullanıyor, en güçlü sistemi topla harcamaz ama 200Watt onlar harcasın 480Watt eder. 600Watt'a 120Watt kaldı daha ne bağlayacaksın. 20 tane fan hadi yer buldun ne kadar güç çekecek ?

MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X Review | TechPowerUp

1.jpg

1.jpg

Specification Radeon RX 5700 XT GAMING X

Sizi MSI'ın kendi sitesine davet ediyorum.

Velhasıl tartışılacak bir şey de görmüyorum yani 650W ile 600W arasında fiyat farkı yok denecek kadar az. Sizin mantığınızla sisteme 500-550W PSU alsakta yeterli.

Sonra sosyale gelip ağlıyor millet PSU'dan.

Specification Radeon RX 5700 XT GAMING X

Sizi MSI'ın kendi sitesine davet ediyorum.

Velhasıl tartışılacak bir şey de görmüyorum yani 650W ile 600W arasında fiyat farkı yok denecek kadar az. Sizin mantığınızla sisteme 500-550W PSU alsakta yeterli.

Sonra sosyale gelip ağlıyor millet PSU'dan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Orada yazılana göre senin önerdiğin 650Watt'da yetersiz o zaman :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Orada yazılana göre senin önerdiğin 650Watt'da yetersiz o zaman :D
MSI bir karttan bahsetmediğimize göre 650W yeterli.

MSI bir karttan bahsetmediğimize göre 650W yeterli.
MSI o zaman fazladan fazladan koyuyor transistörleri, kapasitörleri. Elleri bol :D

Nitro+ modeli daha güçlü ama daha az güç çekiyor :D Onunda bir 800Watt'ı olmaz lazım değil mi ? 650Watt alıp patlatmayalım güzelim PC'yi :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı